joey123456

Náleží mi nějaká odměna za zaškolování nového pracovníka?

Dobry den, rad bych se zeptal, jestli mi náleží nejaka odmena za zaškolování noveho pracovníka. Diky

Odpovědi
hapiky

Záleží na tom, jak máš nastavenou pracovní smlouvu. Zpětně je velmi nepravděpodobné uspět z žádostí, pokud to není písemně či ústně dohodnuté.

Rokio

Ano, dobrý pocit, pochvala od tvého nadřízeného a vděčnost zaškoleného pracovníka.

Klaproth

Záleží to na tom, jak je to u vás ve firmě zavedené. Švagr dělá v chemičce v Litvínově a tam jsou jmenovaní mentoři, kteří zaškolují nové pracovníky. Nový nástup postupně skládá kompetenční zkoušky, za každou splněnou jeho mentor dostane 1500 Kč. Počet kompetencí se liší podle náročnosti pracoviště, u šváry jich mají celkem 9. Takže teoreticky může za jednoho zaškoleného dostat 13500.