Dobrý den. Může mi zaměstnavatel v práci nařídit povinné nošení jmenovky s mým jménem? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Může, pokud je to magor.

Další odpovědi
hanny 2

Nevím,kde pracujete,ale v některých oborech je to celkem běžné,např.ve zdravotnictví,v ban­kách apod.

anonym

Pokud se nejmenuješ hanlivě,tak proč nenosit jmenovku? Aspoň klient ví s kým má co do činění!

tuCZek

Zaměstnavatel je v dnešní době bůh. Může skoro vše a co nemůže podle zákona,to mu stejně tolerujeme

Ella

samozřejmě, že může – hlavně pokud pracujete ve zmíněném zdravotnictví, bankách, hotelích a službách obecně. Co je na tom špatného nosit jmenovku? Já ji už čtyři roky nosím a hrdě… Pokud vy to o sobě říct nemůžete a nesmíříte se s tím, možná pomůže změna zaměstnání…