iruska

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kocoura.

Máme dvouletého kocoura pořád něco značkuje.Pomohla by kastrace aby toto nedělal? Je i trošku agresivní.Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Rozhodně doporučuji. Kastrací se zvíře zklidní, moč nepáchne a kocour neznačkuje. Cena se pohybuje podle veterináře, cca kolem 500Kč.
Vet. zkušenost

http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/poradna/715/koc­ky-gynekologie-a-reprodukce?me­nu=search3&q=kas­trace+kocoura&sub­m.x=59&subm.y=16

Další odpovědi
martinacek

Bohužel na to už je pozdě. Pokud už začal značkovat, kastrace nepomůže. Aspoň tak mi to vysvětlil můj veterinář, proto jsme našeho kocourka nechali kastrovat už po půl roce, kdy ještě nezačal. A je to s ním v pohodě. Ale tu agresivitu vám neporadím, to nevím.
Každopádně ho nechte vykastrovat, třeba se to aspoň zmírní :)

GM

Martinaček má pravdu, jakmile kocour už začal značkovat, nedá se do odnaučit. Je třeba nechat vykastrovat před dosažením pohlavní zralosti, taky jsem našeho kocoura nechala kastrovat v půl roce.

žolik

To nevím jestli by pomohla kastrace,to je otázka pro zvělolékaře,tohle zvířata dělaj značkují zanechávají za sebou pachové značky,já bych řekla že když to necháte udělat bude ještě horší,zajděte k doktorovi,je to jistější.to je příroda.

Zdroj: žolík

Elishka

Dobrý den,
z vlastní zkušenosti vím, že kastrace většinou pomůže i po začátku značkování. Většina lidí to tak dělá, že jde na kastraci až po prvním „vystříknutí“. U nás to trvalo ještě asi měsíc, než to přestal dělat, zřejmě po vyplavení všech hormonů, ale stoprocentně to pomohlo. Berte to tak, když to nepomůže, tak to neuškodí a i na agresivitu to pomůže…