Avatar uživatele
iruska

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kocoura.

Máme dvouletého kocoura pořád něco značkuje.Pomohla by kastrace aby toto nedělal? Je i trošku agresivní.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 4693 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Rozhodně doporučuji. Kastrací se zvíře zklidní, moč nepáchne a kocour neznačkuje. Cena se pohybuje podle veterináře, cca kolem 500Kč.
Vet. zkušenost

http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/poradna/715/koc­ky-gynekologie-a-reprodukce?me­nu=search3&q=kas­trace+kocoura&sub­m.x=59&subm.y=16

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martinacek

Bohužel na to už je pozdě. Pokud už začal značkovat, kastrace nepomůže. Aspoň tak mi to vysvětlil můj veterinář, proto jsme našeho kocourka nechali kastrovat už po půl roce, kdy ještě nezačal. A je to s ním v pohodě. Ale tu agresivitu vám neporadím, to nevím.
Každopádně ho nechte vykastrovat, třeba se to aspoň zmírní :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Martinaček má pravdu, jakmile kocour už začal značkovat, nedá se do odnaučit. Je třeba nechat vykastrovat před dosažením pohlavní zralosti, taky jsem našeho kocoura nechala kastrovat v půl roce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

To nevím jestli by pomohla kastrace,to je otázka pro zvělolékaře,tohle zvířata dělaj značkují zanechávají za sebou pachové značky,já bych řekla že když to necháte udělat bude ještě horší,zajděte k doktorovi,je to jistější.to je příroda.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elishka

Dobrý den,
z vlastní zkušenosti vím, že kastrace většinou pomůže i po začátku značkování. Většina lidí to tak dělá, že jde na kastraci až po prvním „vystříknutí“. U nás to trvalo ještě asi měsíc, než to přestal dělat, zřejmě po vyplavení všech hormonů, ale stoprocentně to pomohlo. Berte to tak, když to nepomůže, tak to neuškodí a i na agresivitu to pomůže…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek