Avatar uživatele
janesis

Kastrovat?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s kastrací u kocouru. Máme u domku ročního velice umňoukaného a toulavého kocoura a přemýšlíme nad kastarcí ale spousta lidí mě od toho odrazuje že prý pak kocour nebude lovit a chytat myšky..což je hlavní důvod proč ho máme a vadí mi to jeho toulání a když už je doma tak mňouká jak šílený:D
Doplňuji:
no tak to by mi už doma neprošlo..:)další kočku ne..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, chudst, www před 4726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Kastrace bych se nebál, naopak doporučuji z několika důvodů:
Uklidní se, nebude se tak hlasitě ozývat, nebude se tolik prát, může se dožít vice let atd. Pokud myši chytá, měl by je lovit i nadále(lovecký pud venkovské kočky neztratí)
Mfli jsme také kastráta a lovil ostošest )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
515

Máme doma kočku i kocoura,oba kastrovaný,oba chytají myši.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Vůbec bych se toho nebála. Mám v práci také přiběhlého kocoura. Myši loví.
Jen se tolik netoulá, loví v blízkosti domu a neznačkuje.
Kastrace kocoura ani není tak náročná a proto ani moc drahá. Já platila 400 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Mňoukáním vábí kočky. Pořiďte mu jednu kočku na doma. Třeba jej to přejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barčča

Kocourka bych nekastrovala.jeho toulaní bych vyřešila občasnýma procházkama.naučila bych ho chodit na kočičí záchod hrát s hračkama a snažila bych se sním co nejvíce zblížit.Odpovídám z vlastní zkušenosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

kočky (kocouři) nejsou jako psi; zařvete na ně a hned se vam lísají u nohou. u koček se musíte vydobít milostí a dobrou aurou respekt (nesmíte v jejich přítomnosti nadávat a chovat se hrubě). Pokud tento respekt u svého kocoura nemáš, tak bych ho kastrovat nedával; mohlo by se snadno stát, že by utekl a už se nevrátil.
to co radí barčca-neni to moc dobrý nápad, já sem měl doma kočku(samičku)- bxlo mi 9 let, jídával sem s ní větrníky (sladký moučník), tímto sem si u ní vydobyl respekt, opustila mě za 3 roky; odešla umřít; byla tenkrát starší než já a o kastraci sem vůbec nepřemýšlel; měl sem cca. 15 koťat a vždy se nějak postrácely ;D
mňoukání u kocoura se dá vyřešit zaručenou metodou a tou je zjištění co má za problém (nejsou to uplakánci jako psi, takže to bude něco závažnějšího)
bylo by ale dobré to probrat s veterinářem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata