kočíčí

kastrace kocourka

V jakém věku může kocourek na kastraci?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Obecně (i mě na veterině to tak řekli) se říká, že kocouři se mají kastrovat až po 8mi měsících. Mohli by mít prý problémy s čůráním. Pokud je ale kocourovi (jako našemu) půl roku v únoru, měl by se nechat vykastrovat dřív než začne značkovat, protože to je hlavní důvod proč se kocouři nechávají kastrovat. Takže my ho máme na půl roce a je zdravý. Když se nechá až po pohlavním dozrání, tak už kastrace nepomůže. Koucoři značkují dál. A to nechcete ne?

Další odpovědi
ReHu

To by ti také řekli na veterině, tomu mému byl cca 1 rok, ale hlavně byl před tím pořád nemocný, takže ebent. počkat, až bude zvířátko zdravé.
Přece jen, je to operační zákrok + narkóza a to je zátěž pro organismus.

afro.minerva

Lepší je nechat zvíře pohlavně dospět. Ale prování se kastrace i u malinkých koťátek. Jde o to, jaký má na to názor veterinář, který bude kastraci provádět.

panenka

Moje Babička byla s kocourkem v 10 měsícch na kastraci.