HONZÍK

Jaký je rozdíl mezi kinematikou a kinetikou, resp. mezi pojmy „kinematický“ a „kinetický“?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi kinematikou a kinetikou.Resp. se setkávám s pojmy kinematický a kinetický
Fyzika

Odpovědi
Kelt

Kinematika je obor mechaniky, který popisuje pohyb těles, ale nezabývá se příčinami pohybu.
Kinetika se zabývá experimentálním zjišťováním reakční rychlosti. Rychlostní zákon existuje pro reakce nultého řádu (u kterých je rychlost reakce nezávislá na počáteční koncentraci), prvního a druhého řádu, pro reakce vyššího řádů může být odvozen. U následných reakcí určuje kinetiku tzv. krok určující rychlost.
Stačilo to zadat do Googlu.