dalamaneek

Do které země utéct, kdyby ČR zítra vyhlásila mobilizaci?

Nejlepší odpověď
elkon

Mobilizace není důvod k emigraci, jen posera se toho bojí. Zřejmě vůbec nevíš „která bije“. U nás by se to stalo při ohrožení státu. V Rusku jde o něco jiného.

Další odpovědi
Filip84

Nevím, v čem je sedes materiae dotazu.

Jestliže je v rozporu s Tvým svědomím vzít do ruky zbraň a bránit tento stát, bohatě postačí, abys do 15 dnů od vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu doručil odůvodněné prohlášení o odmítnutí výkonu mimořádné služby krajskému vojenskému velitelství, a abys na tom prohlášení uvedl jméno, příjmení, rodné číslo, adresu trvalého pobytu a adresu pro doručování podle správního řádu, a aby Tvůj podpis na tomto prohlášení byl úředně ověřen (§ 6 odst.1 lit. b), odst. 2 branného zákona).

S ohledem na tu skutečnost, že jde o prohlášení, jde o jednostranný právní akt, takže krajské vojenské velitelství jako věcně a místně příslušný správní orgán, nemá Tvůj jednostranný, svobodný a vážný projev vůle jak zvrátit.

Doručením tohoto prohlášení Ti branná povinnost zanikne (§ 6 odst. 1 alinea secunda branného zákona). Pak budeš podléhat pracovní povinnosti (§ 6 odst. 4 branného zákona).

Tento dotaz je tu opakovaný a vždy stejně nesmyslný. Máme právní stát a právní stát prostě nemůže člověka nutit bojovat, pokud je to v rozporu s jeho svědomím, nebo náboženským vyznáním.

Dotaz je proto nesmyslný ipso facto. Utíkej si kam chceš, ale, prosím, nevymlouvej se na Ukrajinu, RF, Fialu, vládu, Českou republiku nebo kohokoli jiného.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-585

led

Utiecť v čase vyhlásenia ohrozenia a mobilizácie považujem za zradu.
Ak chcete utiecť, utekajte vtedy, keď ešte mobilizácia nehrozí. Utekajte vtedy, keď sa stoly prehýbajú nadbytkom a nie až keď sú prázdne!

Dvorní šašek

Austrálie, Nový Zéland nebo Jižní Amerika.

df

Rakousko

paul1

Utíkat by měly ženy s dětmi, podobně jako na Ukrajině.

Atua Tuvalu

Já bych na vašem místě přestal mluvit o zradě pokud by tu byla válka a vy jste tátové od rodin ta by většina z vás utekla. Je super myslet romanticky a hrdě ale většina z vás neví co je válka a opustit rodinu s tím že už ji možná nikdy neuvidíte.

Emigrace: Do Kanady nebo do Austrálie jsou tam super lidi. V Kanadě jsem se narodil a v Austrálii žije můj děda.

cappuccino

Ona je taky otazka, ve ktere zemi by te prijali? Treba v Australii nebo na Novem Zelande urcite ne!

Atua Tuvalu

Mého dědu přijali do Austrálie kvůli rasismu a žije tam už dlouho myslím že kvůli válce by vás vzali

aevul

dalamanek: Jinými slovy říkáš, že ten, kdo je ochotný bránit tuhle republiku a její občany, ten se má odstěhovat. A ten, kdo ji bránit nechce, ten tu má zůstat. No, zajímavé.

dalamaneek

elkon – myslíš si, že v srpnu 1938 obyvatelé Československa věděli „která bije“? Ty si klidně polož svůj život za Fialu, Zelenského nebo za ty vaše hodnoty, ale mě do toho laskavě netahej.

aevul

dalamanek: Tak proč tu teda jsi, proč se neodstěhuješ rovnou?

dalamaneek

Já chci žít v míru a ty se odstěhuj na Ukrajinu když chceš bojovat

Dochy

Tak já nechci bojovat. Ale jako ty chci žít a chci toto právo zachovat i pro svou rodinu, děti apod. A proto, pokud bude ČR v ohrožení, nejspíše se pokusím pomoci, pokud to bude v mých silách.

Putin tvrdil, že nemá v úmyslu napadnout Ukrajinu. O pár dní později byli Rusové na Ukrajině. Pak tvrdil, že nemá v úmyslu napadnout ČR ani ostatní Evropské státy. V ten okamžik jsem se začal bát.

aevul

dalamanek: Jinými slovy říkáš, že ten, kdo je ochotný bránit tuhle republiku a její občany, ten se má odstěhovat. A ten, kdo ji bránit nechce, ten tu má zůstat. No, zajímavé.