Avatar uživatele
dalamaneek

Do které země utéct, kdyby ČR zítra vyhlásila mobilizaci?

Zajímavá 0 před 570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Mobilizace není důvod k emigraci, jen posera se toho bojí. Zřejmě vůbec nevíš „která bije“. U nás by se to stalo při ohrožení státu. V Rusku jde o něco jiného.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Nevím, v čem je sedes materiae dotazu.

Jestliže je v rozporu s Tvým svědomím vzít do ruky zbraň a bránit tento stát, bohatě postačí, abys do 15 dnů od vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu doručil odůvodněné prohlášení o odmítnutí výkonu mimořádné služby krajskému vojenskému velitelství, a abys na tom prohlášení uvedl jméno, příjmení, rodné číslo, adresu trvalého pobytu a adresu pro doručování podle správního řádu, a aby Tvůj podpis na tomto prohlášení byl úředně ověřen (§ 6 odst.1 lit. b), odst. 2 branného zákona).

S ohledem na tu skutečnost, že jde o prohlášení, jde o jednostranný právní akt, takže krajské vojenské velitelství jako věcně a místně příslušný správní orgán, nemá Tvůj jednostranný, svobodný a vážný projev vůle jak zvrátit.

Doručením tohoto prohlášení Ti branná povinnost zanikne (§ 6 odst. 1 alinea secunda branného zákona). Pak budeš podléhat pracovní povinnosti (§ 6 odst. 4 branného zákona).

Tento dotaz je tu opakovaný a vždy stejně nesmyslný. Máme právní stát a právní stát prostě nemůže člověka nutit bojovat, pokud je to v rozporu s jeho svědomím, nebo náboženským vyznáním.

Dotaz je proto nesmyslný ipso facto. Utíkej si kam chceš, ale, prosím, nevymlouvej se na Ukrajinu, RF, Fialu, vládu, Českou republiku nebo kohokoli jiného.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-585

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Utiecť v čase vyhlásenia ohrozenia a mobilizácie považujem za zradu.
Ak chcete utiecť, utekajte vtedy, keď ešte mobilizácia nehrozí. Utekajte vtedy, keď sa stoly prehýbajú nadbytkom a nie až keď sú prázdne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dvorní šašek

Austrálie, Nový Zéland nebo Jižní Amerika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Rakousko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Utíkat by měly ženy s dětmi, podobně jako na Ukrajině.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Atua Tuvalu

Já bych na vašem místě přestal mluvit o zradě pokud by tu byla válka a vy jste tátové od rodin ta by většina z vás utekla. Je super myslet romanticky a hrdě ale většina z vás neví co je válka a opustit rodinu s tím že už ji možná nikdy neuvidíte.

Emigrace: Do Kanady nebo do Austrálie jsou tam super lidi. V Kanadě jsem se narodil a v Austrálii žije můj děda.

Avatar uživatele
cappuccino

Ona je taky otazka, ve ktere zemi by te prijali? Treba v Australii nebo na Novem Zelande urcite ne!

Avatar uživatele
Atua Tuvalu

Mého dědu přijali do Austrálie kvůli rasismu a žije tam už dlouho myslím že kvůli válce by vás vzali

Avatar uživatele
aevul

dalamanek: Jinými slovy říkáš, že ten, kdo je ochotný bránit tuhle republiku a její občany, ten se má odstěhovat. A ten, kdo ji bránit nechce, ten tu má zůstat. No, zajímavé.

Avatar uživatele
dalamaneek

elkon – myslíš si, že v srpnu 1938 obyvatelé Československa věděli „která bije“? Ty si klidně polož svůj život za Fialu, Zelenského nebo za ty vaše hodnoty, ale mě do toho laskavě netahej.

Avatar uživatele
aevul

dalamanek: Tak proč tu teda jsi, proč se neodstěhuješ rovnou?

Avatar uživatele
dalamaneek

Já chci žít v míru a ty se odstěhuj na Ukrajinu když chceš bojovat

Avatar uživatele
Dochy

Tak já nechci bojovat. Ale jako ty chci žít a chci toto právo zachovat i pro svou rodinu, děti apod. A proto, pokud bude ČR v ohrožení, nejspíše se pokusím pomoci, pokud to bude v mých silách.

Putin tvrdil, že nemá v úmyslu napadnout Ukrajinu. O pár dní později byli Rusové na Ukrajině. Pak tvrdil, že nemá v úmyslu napadnout ČR ani ostatní Evropské státy. V ten okamžik jsem se začal bát.

Avatar uživatele
aevul

dalamanek: Jinými slovy říkáš, že ten, kdo je ochotný bránit tuhle republiku a její občany, ten se má odstěhovat. A ten, kdo ji bránit nechce, ten tu má zůstat. No, zajímavé.

Nový příspěvek