Avatar uživatele
Pepa25

Do které ze 6 skupin lidí podle vztahu k EU patříte?

Český rozhlas ve spolupráci s agenturou STEM připravil průzkum a rozdělil našince do 6 skupin. Příslušných 7 otázek může zodpovědět každý a tak se nachat zařadit do některé skupiny:
https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/spolecnos­t/rozdeleni-evropou-evropska-unie_2402280700_edr

EDIT: pokud je otázka nejasná, prosím psát do komentářů. Odpověď typu nechci odpovídat apod. je poněkud zvlášní (nikdo odpovídat nemusí)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 57 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podle ankety jsem odpůrce, sám bych se ale řadil mezi vlažné příznivce. Myslím, že 6 otázek, z nichž jednu může odpovědět jen člověk starší šedesáti let, je málo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pepa25 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Nevím, nerozklikával jsem to. 😅

I bez toho vím, jaký postoj mám. K EU silně skeptický, byť né úplně ke všemu (avšak k většině, především k tomu, co představuje a jak „funguje“). Jinak jsem pro Evropu, soudržnost i integraci – protože princip jednotné/sjednocené a spolupracující Evropy je samozřejmě skvělý. Ale ne ve formě EU. Její „politiky“ a přístupů. Protože mnohem víc jsem pro správnost, efektivitu, jednoduchost, jednotu, dobré, rozumné a rychlé vedení a organizaci (v hospodaření a ve všem). Nelíbí se mi většina systému a organizace EU. Což je škoda. Něco takového má mnohem větší potenciál, než jaký to má teď a to co/jak dělá.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Do 7.skupiny „odmítám se v hospodě bavit o politice“ pri tak fantasticky dezinformačne napísanom reklamnom článku (v odkaze vo vašej otázke s odkazom na zdroj) dáta uvádzanej ankety sú nedôveryhodné, špecificky orientované včetne výberu účastníkov ankety, tak, aby výsledok spĺňal požiadavku objednávateľa.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jsem úpo nažhavený sdělovat někomu (KOMU?) své pohlaví, majetek (!!!), příjmy (!!!) a kdoví co ještě. Sorry, ale mám DOST JASNOU představu o tom, jak to chodí. O nějaké DEKLAROVANĚ anonymitě si taktéž nedělám iluze. CHA CHA CHÁÁÁ! 😁

Některé osoby (např. zdejší respondenti) toho o mne vědí i TAK DOST, to ovšem neznamená, že někam budu vystavovat fotografii občanky či ekvivalenty téhož.
Zdejší uživatelé o mých preferencích VĚDÍ, já k tomu ještě dodám, že vždycky to tak nebylo.
Dokonce NAOPAK jsem byl VELKÝM příznivcem evropské integrace v dobách, kdy se o vstupu do ZLOunie jen diskutovalo. Viděl jsem ty ohromné možnosti, které to v sobě mělo. NIC jsem nedbal námitek „pesimistů“ (přesněji pragmatických REALISTŮ), kteří se mne snažili vyvést z omylu tím, že jsem naivní. Venkoncem bolševismus se před uchopením moci také nehonosil tím, že přinese s sebou např. Gulagy apod. a VŠICHNI VÍME, jak to dopadlo. 😕

Doslova vidím, kterak z onoho světa ti MOUDŘEJŠÍ, než jsem byl tehdy já (většina je již po smrti) mi mávají a svíjejí se smíchem: „HA! No neříkali jsme ti to?“!!! 😮 😕

Se ZLOunií je to STEJNÉ, však stačí sledovat události a MALINKO MYSLET. Teď jsem slyšel, že se prý má jednat (či se již jedná) o účasti vojáků NATO v bojích na Ukrajině!!! 😮

Jasně, Ukroši „chtějí svobodu“, chápu. Jen za ni NECHTĚJÍ bojovat. 😮
😮
Poslali jsme a posíláme zbraně, posílam kvanta všemožného zboží („pomoci“), ručíme za JEJICH půjčky, živíme je u nás na úkor našinců. Takže ještě JIM tu svobodu vybojovat, moc už toho chtít po nás pak nebudou,že? 😕

Připomínám Vietnam a pro mladší Afghánistán. Ti také byli „osvobozováni“ a bylo jim to fuk. Těm také „přinášeli svobodu“ cizí vojáci (v Afghánu i NAŠI!!) a jim to bylo fuk. CO z toho bylo a JAK to PRO NÁS dopadlo,pamatu­jete? 😕

ZLOunii chybí už jen legalizace koncentračních táborů k „úplné dokonalosti“. A ať to „jednání o pomoci“ dopadne JAKKOLIV, je samotný fakt, že k něčemu takovému vůbec MOHLO DOJÍT 😮 , že vůbec mohlo být takové téma JEN NADHOZENO 😮 😮 😮 je pouhým ekvivalentem jiné diskuze. Kupříkladu "zda-li ZA URČITÝCH okolností (zákonem předepsaných, jistě, JAK JINAK) je možné legalizovat pedofilii?! 😮 😕

Myslím, že jsem DOSTATEČNĚ objasnil, ke které skupině pařím i bez vyplňování. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Netuším, proč bych se měl nechávat někam zařazovat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bortolo

Spadám do kategorie nejistý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Blbá anketa: podle té ankety jsem: „Patříte mezi odpůrce EU“.

Tak to ale není, spíš to bude tím, že tam jsou otázky, na které neumím odpovědět (například: jak bych hlasoval v referendu …? Možnost „nehlasoval“ tam prostě není!), nebo – co já vím: jak pociťuji vývoj po listopadu 89: nijak, nejsem idealista. Nebo jestli se cítím být Evropanem: nemám národnost, protože nemám žádnou skupinovou identit (tedy krom té, že nemám skupinovou identitu, což mne subsumuje pod skupinu lidí, kteří nemají skupinovou identitu, že? 😅). Takže jsem dal „rozhodně ne“, že, co jsem tam měl asi dát?

Zjevně to cílí na úplně jiné lidi, než jsem já. Sakra, to si ti idioti opravdu v tom svým slepičím mozku nedokážou představit, že to, co zajímá je, je třeba jiným úplně pumpička? 🤪

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nikam se neřadím, neřeším to, nečetl jsem to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Nakonec jsem si to zkusil, abych potěšil a vyšlo mi „nejistí“. Ovšem jak jsem tušil, otázky zavádějící, zjednodušující a na základě toho dělají nějaké závěry. Z toho popisu „nejistých“ na mě sedí všeho všudy tak možná jedna věc.

Avatar uživatele
Filip84

Disraeli: Otázky nejsou zjednodušující a zavádějící: ony jsou úplně, naprosto a komplexně mimo! 🙃🤪

Avatar uživatele
Hlada

Ano. Opakovaně zjišťuju, že otázky v anketách STEM jsou sestaveny tak, aby vyšel objednaný výsledek.

Avatar uživatele
Bortolo

Jinak to na mě působí, a nevím jestli to byl záměr autora, že příznivec EU = informovaný, odpůrce = neinformovaný. I vzdělaný a informovaný člověk může být protiunijně nastaven.

Avatar uživatele
Disraeli

NeE. Vždycky existuje jen jedno správné stanovisko a názor. To jsi pak vzdělaný, inteligentní apod. Zastáváš-li něco jiného, tak se to vylučuje. To je taková ta „objektivita“ víš..
Vivat USA, OSN, EU, demokracie a liberalismus/li­berální demokracie, Ukrajina, Izrael. atd., atd.

Avatar uživatele
Disraeli

Ještě jsem opoměl (mezi ty nejhlavnější) teřba LGBT našení, progresivismus, taky woke, politická korektnost a podobné blbosti. To vše (i výše uvedené) se MUSÍ podporovat. JInak seš nelidská zrůda, hovada a omezenec.

Avatar uživatele
Pepa25

Celý cyklus článků, kde jsou rozhovory s odpůrci i příznivci je zde: https://www.i­rozhlas.cz/roz­deleni-evropou
Bravo, Český rozhlase!

Avatar uživatele
led

Pepa25, po preštudovaní vašej ponuky, aj keď výsledok považujem za splnenie požiadaviek objednávateľa, ale jeho úzke smerovanie na vybraté skupiny respondentov a ciele ankety, vytvára pre mňa pocit nedôveryhodnosti v ciele objednávateľa.
Uveriť sľubom je ľahko, ale prežiť ich sa nepodarí každému.

Avatar uživatele
paul1

Po vyplnění otázek mi vyšlo, že patřím mezi vlažné příznivce EU.

Nový příspěvek