Pepa25

Do které ze 6 skupin lidí podle vztahu k EU patříte?

Český rozhlas ve spolupráci s agenturou STEM připravil průzkum a rozdělil našince do 6 skupin. Příslušných 7 otázek může zodpovědět každý a tak se nachat zařadit do některé skupiny:
https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/spolecnos­t/rozdeleni-evropou-evropska-unie_2402280700_edr

EDIT: pokud je otázka nejasná, prosím psát do komentářů. Odpověď typu nechci odpovídat apod. je poněkud zvlášní (nikdo odpovídat nemusí)

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle ankety jsem odpůrce, sám bych se ale řadil mezi vlažné příznivce. Myslím, že 6 otázek, z nichž jednu může odpovědět jen člověk starší šedesáti let, je málo.

Další odpovědi
Disraeli

Nevím, nerozklikával jsem to. 😅

I bez toho vím, jaký postoj mám. K EU silně skeptický, byť né úplně ke všemu (avšak k většině, především k tomu, co představuje a jak „funguje“). Jinak jsem pro Evropu, soudržnost i integraci – protože princip jednotné/sjednocené a spolupracující Evropy je samozřejmě skvělý. Ale ne ve formě EU. Její „politiky“ a přístupů. Protože mnohem víc jsem pro správnost, efektivitu, jednoduchost, jednotu, dobré, rozumné a rychlé vedení a organizaci (v hospodaření a ve všem). Nelíbí se mi většina systému a organizace EU. Což je škoda. Něco takového má mnohem větší potenciál, než jaký to má teď a to co/jak dělá.

led

Do 7.skupiny „odmítám se v hospodě bavit o politice“ pri tak fantasticky dezinformačne napísanom reklamnom článku (v odkaze vo vašej otázke s odkazom na zdroj) dáta uvádzanej ankety sú nedôveryhodné, špecificky orientované včetne výberu účastníkov ankety, tak, aby výsledok spĺňal požiadavku objednávateľa.

aliendrone

Jsem úpo nažhavený sdělovat někomu (KOMU?) své pohlaví, majetek (!!!), příjmy (!!!) a kdoví co ještě. Sorry, ale mám DOST JASNOU představu o tom, jak to chodí. O nějaké DEKLAROVANĚ anonymitě si taktéž nedělám iluze. CHA CHA CHÁÁÁ! 😁

Některé osoby (např. zdejší respondenti) toho o mne vědí i TAK DOST, to ovšem neznamená, že někam budu vystavovat fotografii občanky či ekvivalenty téhož.
Zdejší uživatelé o mých preferencích VĚDÍ, já k tomu ještě dodám, že vždycky to tak nebylo.
Dokonce NAOPAK jsem byl VELKÝM příznivcem evropské integrace v dobách, kdy se o vstupu do ZLOunie jen diskutovalo. Viděl jsem ty ohromné možnosti, které to v sobě mělo. NIC jsem nedbal námitek „pesimistů“ (přesněji pragmatických REALISTŮ), kteří se mne snažili vyvést z omylu tím, že jsem naivní. Venkoncem bolševismus se před uchopením moci také nehonosil tím, že přinese s sebou např. Gulagy apod. a VŠICHNI VÍME, jak to dopadlo. 😕

Doslova vidím, kterak z onoho světa ti MOUDŘEJŠÍ, než jsem byl tehdy já (většina je již po smrti) mi mávají a svíjejí se smíchem: „HA! No neříkali jsme ti to?“!!! 😮 😕

Se ZLOunií je to STEJNÉ, však stačí sledovat události a MALINKO MYSLET. Teď jsem slyšel, že se prý má jednat (či se již jedná) o účasti vojáků NATO v bojích na Ukrajině!!! 😮

Jasně, Ukroši „chtějí svobodu“, chápu. Jen za ni NECHTĚJÍ bojovat. 😮
😮
Poslali jsme a posíláme zbraně, posílam kvanta všemožného zboží („pomoci“), ručíme za JEJICH půjčky, živíme je u nás na úkor našinců. Takže ještě JIM tu svobodu vybojovat, moc už toho chtít po nás pak nebudou,že? 😕

Připomínám Vietnam a pro mladší Afghánistán. Ti také byli „osvobozováni“ a bylo jim to fuk. Těm také „přinášeli svobodu“ cizí vojáci (v Afghánu i NAŠI!!) a jim to bylo fuk. CO z toho bylo a JAK to PRO NÁS dopadlo,pamatu­jete? 😕

ZLOunii chybí už jen legalizace koncentračních táborů k „úplné dokonalosti“. A ať to „jednání o pomoci“ dopadne JAKKOLIV, je samotný fakt, že k něčemu takovému vůbec MOHLO DOJÍT 😮 , že vůbec mohlo být takové téma JEN NADHOZENO 😮 😮 😮 je pouhým ekvivalentem jiné diskuze. Kupříkladu "zda-li ZA URČITÝCH okolností (zákonem předepsaných, jistě, JAK JINAK) je možné legalizovat pedofilii?! 😮 😕

Myslím, že jsem DOSTATEČNĚ objasnil, ke které skupině pařím i bez vyplňování. 🙂

Drap

Netuším, proč bych se měl nechávat někam zařazovat?

Bortolo

Spadám do kategorie nejistý.

Filip84

Blbá anketa: podle té ankety jsem: „Patříte mezi odpůrce EU“.

Tak to ale není, spíš to bude tím, že tam jsou otázky, na které neumím odpovědět (například: jak bych hlasoval v referendu …? Možnost „nehlasoval“ tam prostě není!), nebo – co já vím: jak pociťuji vývoj po listopadu 89: nijak, nejsem idealista. Nebo jestli se cítím být Evropanem: nemám národnost, protože nemám žádnou skupinovou identit (tedy krom té, že nemám skupinovou identitu, což mne subsumuje pod skupinu lidí, kteří nemají skupinovou identitu, že? 😅). Takže jsem dal „rozhodně ne“, že, co jsem tam měl asi dát?

Zjevně to cílí na úplně jiné lidi, než jsem já. Sakra, to si ti idioti opravdu v tom svým slepičím mozku nedokážou představit, že to, co zajímá je, je třeba jiným úplně pumpička? 🤪

elkon

Nikam se neřadím, neřeším to, nečetl jsem to.

Disraeli

Nakonec jsem si to zkusil, abych potěšil a vyšlo mi „nejistí“. Ovšem jak jsem tušil, otázky zavádějící, zjednodušující a na základě toho dělají nějaké závěry. Z toho popisu „nejistých“ na mě sedí všeho všudy tak možná jedna věc.

Filip84

Disraeli: Otázky nejsou zjednodušující a zavádějící: ony jsou úplně, naprosto a komplexně mimo! 🙃🤪

Hlada

Ano. Opakovaně zjišťuju, že otázky v anketách STEM jsou sestaveny tak, aby vyšel objednaný výsledek.

Bortolo

Jinak to na mě působí, a nevím jestli to byl záměr autora, že příznivec EU = informovaný, odpůrce = neinformovaný. I vzdělaný a informovaný člověk může být protiunijně nastaven.

Disraeli

NeE. Vždycky existuje jen jedno správné stanovisko a názor. To jsi pak vzdělaný, inteligentní apod. Zastáváš-li něco jiného, tak se to vylučuje. To je taková ta „objektivita“ víš..
Vivat USA, OSN, EU, demokracie a liberalismus/li­berální demokracie, Ukrajina, Izrael. atd., atd.

Disraeli

Ještě jsem opoměl (mezi ty nejhlavnější) teřba LGBT našení, progresivismus, taky woke, politická korektnost a podobné blbosti. To vše (i výše uvedené) se MUSÍ podporovat. JInak seš nelidská zrůda, hovada a omezenec.

Pepa25

Celý cyklus článků, kde jsou rozhovory s odpůrci i příznivci je zde: https://www.i­rozhlas.cz/roz­deleni-evropou
Bravo, Český rozhlase!

led

Pepa25, po preštudovaní vašej ponuky, aj keď výsledok považujem za splnenie požiadaviek objednávateľa, ale jeho úzke smerovanie na vybraté skupiny respondentov a ciele ankety, vytvára pre mňa pocit nedôveryhodnosti v ciele objednávateľa.
Uveriť sľubom je ľahko, ale prežiť ich sa nepodarí každému.

paul1

Po vyplnění otázek mi vyšlo, že patřím mezi vlažné příznivce EU.