Lubajs

Do kdy od od 31. 8. dojít na úřad práce?

Do 31. 8. jsem student. Od 1.9. nemám zatím práci. Musím se hned 1.9. hlásit na pracáku? Moc se mi to hned prvního nehodí, do kdy se tam musím nahlásit? Nestačilo by třeba 3. 9.?

Nejlepší odpověď
brillant

TERMÍNY

Pokud splníte zákonem dané podmínky, jste zařazeni do evidence uchazečů o zaměstnání dnem podání žádosti o zprostředkování zaměstnání.

Pokud však požádáte o zprostředkování zaměstnání do 3 dnů po skončení zaměstnání nebo studia, jste do evidence zařazeni ode dne následujícího po skončení zaměstnání nebo studia.
http://www.ic­m.cz/jak-se-prihlasit-na-urad-prace-up
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=p%C5%99­ihl%C3%A1%C5%A­1en%C3%AD+na+%C3%BA%C5%9­9ad+pr%C3%A1ce&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Další odpovědi
ivzez

Jestli Vám jde o neplacení zdravotního pojištění,
stačí se zaregistrovat až poslední pracovní den
v září, tedy 30. září 2014
(jestli se nemýlím, pak v úterý pouze dopoledne).
Doplňuji:

  • –––––

@Česílko,
3. září není poslední termín.
Podle zákona o zdravotním pojištění
je to tak, jak píši výše.

marci1

Pokud bys měl nárok na podporu v nezaměstnanosti, tak do tří dnů, tedy do 3.9.2014. Pokud jsi jen studoval a nepracoval ( nemáš nárok na podporu ), pak se můžeš zaevidovat později, avšak nejpozději do 30.9.2014, aby jsi nemusel za 9/2014 platit jako samoplátce zdravotní pojištění. Zaeviduj se co nejdříve a nemusíš na to myslet. Já bych si to nejpozději do 3.9.2014 vyřídila.

zzzzz

Ivzez má pravdu, zní to divně, ale je to tak.

Stačí být na ÚP jen poslední den v září a první den v říjnu a stát za vás zaplatí zdravotní pojištění za dva měsíce:-((

Mazec:-((

anonym

Ano stačí ve středu, 3.9, ale je to poslední termín.

ivzez

Stát by v takovém případě zaplatil zdravotní pojištění jenom za ten jeden den, nikoliv za celé září. Podle zákona o zdravotním pojištění hradí OBZP pojištění pouze za měsíce, kdy po celý měsíc nebyla zaměstnána, neplatil za ni pojištění stát a nebyla ani v evidenci úřadu práce. Pokud alespoň jeden den v měsíci hradil pojištění stát, nebude je hradit člověk sám.

zzzzz

No takže ten jeden den je posledního září, nebo ne?