Aouthentic

Jak to chodí?

Skončil jsem SŠ od kdy je potřba se přihlásit na uřad práce aby platily zdravotní a soc. pojištění? A ještě by mě zajímalo jak to chodí normálně na UP co potřebuji k registraci apod.. Na stránkách UP nic nemůžu najít (nevím jestly je to moje chyba, nebo chyba nepřehlednosti stránek..) Předem děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
dědapetr

TERMÍNY

Pokud splníte zákonem dané podmínky, jste zařazeni do evidence uchazečů o zaměstnání dnem podání žádosti o zprostředkování zaměstnání.

Pokud však požádáte o zprostředkování zaměstnání do 3 dnů po skončení zaměstnání nebo studia, jste do evidence zařazeni ode dne následujícího po skončení zaměstnání nebo studia.
http://www.ic­m.cz/jak-se-prihlasit-na-urad-prace-up

Do evidence uchazečů o zaměstnání budete zařazeni ode dne podání žádosti o zprostředkování zaměstnání. Požádáte-li o zprostředkování zaměstnání nejpozději do tří pracovních dnů po skončení zaměstnání, budete zařazeni do této evidence ode dne následujícího po skončení zaměstnání. Takže pro ujasnění, pokud Vám skončil pracovní poměr např. k 31. 7., potom se zajděte na úřad práce zaevidovat mezi 1. 8. až 3. 8. Pokud na tyto dny vychází státní svátek nebo sobota či neděle, lhůta se o tyto dny prodlužuje. Pokud je tedy 2. 8. sobota a 3. 8. neděle, můžete se zaevidovat do úterý 5. 8. a v evidenci přitom budete vedeni úřadem práce od 1. 8.

Žádosti o zprostředkování zaměstnání je třeba podat osobně, zaslání žádosti poštou nebo elektronicky zákon neumožňuje.

Úřad práce Vás, pokud splňujete zákonem stanovené podmínky, zařadí do evidence uchazečů o zaměstnání. Nesplňujete-li tyto podmínky, vydá o tom úřad práce rozhodnutí.
http://www.me­sec.cz/mzdy-a-duchod/mzda-a-plat/pruvodce/re­gistratce-na-uradu-prace/

Další odpovědi
led

Doplním DědaPetra:
overte si, či máte nárok na „platené“ prázdniny.
Neviem, či to máte v ČR iné, ale na Slovensku totiž platí, že školská dochádzka končí posledným dňom školského roku t.j. 30.júna. Potom bývalý žiak musí ísť pracovať, alebo sa prihlásiť na Úrade práce. Prázdniny po skončení školského roku neplatia.
PS.
Ak nechce ísť pracovať hneď po skončení školy je v kategórii „dobrovoľne nezamestnaný“ a sociálne a zdravotné si musí zaplatiť sám.

Andělé

Neberte to ode mě po zlém,jen jsem si nemohla nevšimnout hrubky ve slově"jestli"­.Středoškolák by měl vědět,že se píše s měkkým I a ne tvrdým:-)Ale opravdu to je ode mě jen lehké rýpnutí:-)Jinak přeji krásné léto:-)

Ella

1. září, pokud nenastoupíš na žádnou vysokou, zajdeš na ÚP, oni ti řeknou co máš dělat – vyplníš dotazník, zaeviduješ se, zajdeš na pojišťovnu, i když nevím jestli je to nutné, a ÚP za tebe bude platit pojištění a ty jim na oplátku nesmíš odmítnout práci, kterou ti oni najdou…

EDA

Domnívám se, že po ukončení SŠ ještě po dobu prázdnin se neplatí ani sociální ani zdravotní pojištění. Změnu je však třeba nahlásit na konci srpna na zdravotní pojišťovnu a 1.9.2011 se přihlásit na ÚP, který by měl zdravotní pojištění po dobu evidence hradit. Nicméně blázinec v zákonech nabádá raději si dojít na ÚP a zdrav. pojišťovnu a zeptat se osobně.

Deli

Před lety jsem tuto zkušenost udělala – dokonce jsem ze zdr.důvodů nemohla dělat závěrečné zkoušky na SŠ v běžném červnovém termínu, dělala jsem je až 3.9. O den později jsem se nahlásila na ÚP, ale zdravotní pojištění jsem DOPLÁCELA zpětně i s penále!!! Nikdo mi na ÚP nic neřekl, ale měla jsem se hned v červnu nahlásit na ÚP, aby za mne zdr.poj. platil stát.
Možná je to po pár letech už jinak, ale co kdyby – být Vámi, nahlásím se, žádné „poslední prázdniny“ už nemáte, škola skončila.