dust8

Do kdy byste používali tablety hořčíku, kterých je asi ještě cca 100–150, když mají min. trvanlivost do července 2019?

Minimální trvanlivost do července 2019. Když bych bral tabletu denně, tak to mám ještě tak na nějakých 3–5 měsíců. Jak poznám, že tableta hořčíku již není bezpečná? Je to podle zápachu? Jiné barvy? Nebo jak?

Myslím, že je to v pohodě ještě do července, ale pak už teda nevím?

Odpovědi
Kepler

Nevím o jaký přípravek s hořčíkem jde, ale pokud jde o MINIMÁLNÍ trvanlivost, může být použitelný třeba i po dalších dvou letech. To za podmínky, že byl skladován za předepsaných podmínek. Skladováním v chladničce se trvanlivost prodlužuje. Všechny tablety obsahují taky organické látky jako doprovodné a doplňkové a prakticky všechny organické látky podléhají oxidaci a jiným chemickým změnám. Vzhledem k malému množství, které konzumujeme, nemusíme se bát, že bychom se otrávili. Maximálně ztrácejí na účinnosti.

Drap

Až do spotřebování, nic tě neohrozí.