Hufnágl

Do jakého/kterého věku se můžou používat zubní rovnátka?

Dnes jsem potkal hepu, která cenila zuby s rovnátky a odhadem měla 30 let!

Nejlepší odpověď
marci1

Používání zubních rovnátek není věkem omezeno. 🙂
Pacienti s ortodontickými potížemi mohou mít z léčby prospěch v téměř jakémkoli věku. Ideálně se rovnátka nosí v období mezi 10. a 14. rokem věku, dokud hlava i ústa stále rostou a zuby jsou přístupnější rovnání. Úpravy v obličeji mohou však být pro děti tohoto citlivého věku stresující, proto by rodiče měli před nasazením rovnátek celou věc s dětmi probrat. Rovnátka však nejsou pouze pro děti. Nosí je i stále více dospělých, kteří chtějí napravit menší nedostatky a vylepšit si úsměv.
https://www.o­ralb.cz/cs-cz/ustni-a-zubni-hygiena/zivotni-faze/zubni-rovnatka-a-ortodonticka-lecba/kdy-si-poridit-rovnatka-na-zuby

Další odpovědi
Zvidatel

Domnívám se, že to není věkem nijak omezováno. Různá rovnátka můžeš mít kdykoli, pokud uznáš, že máš křivé zuby a můžeš si ty rovnátka dovolit. Nejspíš i ve stáří, i když tam jsou zuby už chatrnější a rovnátka by asi nebyla nejlepší volbou.
Totéž platí pro operaci chrupu. Tu taky může podstoupit kdykoli.

Drap

Do té doby pokud je co rovnat. Jakmile nejsou zuby, neni co rovnat.

Arne1

Příbuzná má kolem 40 a budou jí je právě nasazovat.

Hufnágl

Drap
Tvá odpověď je mimo mísu.

Dochy

Nemyslím… je v souladu s ostatními, takže by na tom asi něco být mohlo… 😉