(O_o)

Do do jakého věku nacisté děti poněmčovali a kdy už hrozil koncentrák?

Nejlepší odpověď
led

Nešlo tak ani o vek, ako o „arijské parametre“ Ak dieťa spĺňalo fyzické a zdravotné podmienky pre zdravého árijca, po odstránení, delimitácii škodlivých vplyvov jeho „menejcenných“ príbuzných, mohlo byť aj s potrebne upravenými dokladmi umiestnené na prevýchovu – adopciu k spoľahlivým árijským pestúnom, rodičom. Prirodzene čím je takéto dieťa mladšie, tým ľahšie bolo s ním manipulovateľné.
Ostatné deti „menejcenných podľudí“, príslušníkov neprijateľných rás a národností a deti vyznávačov zakázaných politických politických strán a smerov aj nemeckej národnosti boli umiestnené do pracovných, prevýchovných a koncentračných táborov.

Další odpovědi
Drap

Případ od případu se rozhodovalo. Ne podle žádné šablony či tabulek.

Kryšpín

Podle vzhledu zda jde převychovat mezi nadlidi německé nadřazené rasy, modré oči, spravedlivé vlasy, pravidelné rysy a pod.

(O_o)

Drápe ď za odpověď, ale určitě měli nějaký dotazník či jiný klíč pro vyšetřující úředníky, lékaře, vojáky, psychology, voditka museli mit

led

Boli aj šablony, miery a predpísaný dotazník
predkovia: arijec ano/nie
členstvo v strane NSDAP ano/nie
farba vlasov blond ano/nie
oči modré ano/nie
v prípade odpovedí ano – ide o Arijca.