Dnes ve 3:30 ráno jsem viděla na obloze něco zvláštního, co to bylo?

Jako kdyby za sebou hodně hustě letěla letadla, ale nic nebylo slyšet. Připomínalo mi to korálky na niti. Prostě jen pruh světel po bodech a myslím, že to zmizelo směrem na východ. Nevíte, co to bylo?

Nejlepší odpověď
Alesh

Vesmírný vláček baví lidi, astronomové jsou na Muskovy satelity naštvaní.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/liberec/zpra­vy/elon-musk-satelity-obloha-starlink.A200507_110­052_liberec-zpravy_jape

Další odpovědi
Kepler

Jo, to jsou Muskovy miniaturní satelity, vypouštěné v rychlém sledu za sebou. Za to že jsou vidět, i když jsou mrňavé, můžou jejich rozvinuté, relativně velké solární panely. Už jsou jich tisíce.

mosoj

Kosmický plevel, zasetý člověkem. Za nějaký čas se bude plýtvat prostředky na jeho likvidaci.

anonym

a já myslela, že meziplanetární expres 😁