Mirdas

Děláte některé věci zcela automaticky ?

Pospícháte například do práce, ale ve výtahu si vspomenete zda jste zhasli, vypli plyn, zavřeli okno, zamkli a podobně.
Je to již roztržitost, přestože jste tak učinili, ale děláte to již automaticky ?

Odpovědi
Pepa25

Bohužel ano. Už jsem se kdysi i vrátil domů … Zkušenost ale velí nepochybovat, i když není plně soustředěný, většinou člověk zvládá rutinu bezvadně …

mosoj

To už je začátek alzheimera.

arygnoc

automaticky prevádzam kontrolu pri odchode z bytu (pokiaľ sa nejedná o zbesilý úprk).

po skúsenosti kontrolujem najmä kuchyňu (šporák).

:-Q

PetrXY

Ve většině případech jde o roztržitost. Nejlepší je pocit, když letadlo startuje a vy přemýšlíte o tom, zda jste vypnuli ledničku apod. Na tohle jsem dostal jednoduchý recept – před opuštěním bytu se zklidnit, na nic nemyslet a soustředit se jenom na kontrolu těch nutných věcí, to se týká i při zamykání bytu. Pokud nepomůže ani to – viz odpověď od diskutujícího „mosoj“.