simsalabim

Definice primárního a sekundárního obvodu

Jak byste definovali primární obvod a sekundární obvod? Přiznávám, že je to domácí úkol, nicméně jsme se to ale neučili a máme povoleno pracovat s internetem – na kterém jsem žádnou definici nenašla. Za odpovědi děkuju :))

Nejlepší odpověď
arygnoc

napr. transformátor:
primárny obvod – budiaci obvod, ten, ktorý niečo budí, núti ku vzniku
sekundárny obvod – budený obvod, zobudený, vznikajúci
Doplňuji:
chladenie:

primárny obvod – kontaminované chladiace médium, okruh, odoberajúce teplo z ohniska (napr. v atómovom reaktore)
sekundárny obvod – nekontaminované chladiace médium, okruh, odoberajúce teplo z primárneho okruhu (bez kontaminácie, napr. rádiaktivitou), predáva ho buď terciálnemu médiu/okruhu (para) alebo je priamo využívané (ako para) na pohon turbín.

a podobne.

Další odpovědi
anonym

Sekundární obvod je závislý na primárním – z jaké oblasti je to dotaz? – Jinak totiž funguje sekundární obvod v trafu a jinak v reaktoru.

mosoj

Primární ( první, základní) okruh koncentrace jakékoliv energie. Sekundární okruh je okruh který je bezkontaktně (odděleně)navázaný na primární okruh a energii z primárního okruhu předává dále.