Kobalt

Dáváte si prášek na bolest hlavy i při zvýšené teplotě?

Kvůli tomu, že zvýšená teplota by se neměla srážet léky.

Nejlepší odpověď
Darcy

Ne. Zvýšená teplota je projevem toho, že tělo pracuje, jak má, a imunita bojuje se zápalem nebo virem. Pokud nemám 38°C a víc, neberu nic na horečku.
Na menší bolest hlavy beru Traumel S, což jsou tablety typu homeopatikum, ale zabírají i na jiné věci – aktivují samohojení (arnika). Pokud mám fakt silné bolesti hlavy, tak si utnu 15 kapek Algifenu pod jazyk, vodu a zalehnu, to je tak 2× za rok a většinou je to z dutin a průvanu.
Léky na horečku bych neužívala když bych horečku neměla.. Skus ten Trameel S.

Další odpovědi
Drap

Na bolest hlavy je na bolest hlavy a ne na teplotu.

paul1

Zvýšenou teplotu neřeším a na bolest hlavy mi zabírá celkem dobře presopunktura.

Rocker

Naposledy jsem si vzal prášek asi před rokem,když mě v noci bolel zub.

zjentek

Tak proč si nedat takový prášek, který bolest potlačí a teplotu nesníží, heh? Třeba valetol? 🤷‍♂️

Kobalt

Otázka upravovaná nebyla, resp. byla jen přidána čárka, doplňkový text byl od začátku. Každopádně byla možná ne úplně šikovně položena. Jde o to, že většina klasických léků na bolest (paralen, ibalgin..) zároveň snižuje horečku. Takže když má člověk pouze zvýšenou, kterou nechce snižovat, ale zároveň ho dost bolí hlava, tak zda je odsouzen k bolesti hlavy?! Případně zda někdo ví, jestli existuje lék, který tlumí bolest, ale nesnižuje horečku (protože zvýšená je vítána).

Darcy

aha, upravená otázka – tak to je potom jinak.. na to Ti stačí třeba Panadol, nebo i Paralen, ten ti stáhne jak horečku, tak i bolesti hlavy a svalů. Lékaři teď mají americký trend cpát lidi ibalginem, jakože je údajně i na horečku i na bolesti – já ibalgin považuji za svinstvo, které zatěžuje pečeň, obličky a slezinu. Takže raději 2× Paralen, než 0,5 ibalginu. Jestli coviduješ tak vysoké dávky vit. C, Kaloba a Paralen ti doma stačí. Na začátek, pak něco na kašel.

zjentek

Paule, můžeš napovědět? Které body jsou fajn a jak dlouho?

Darcy

zjenťo & Paul, nemělo to být jakože pressopunktura? kafe na bolest hlavu občas zabere i mně. Jinak, skvelý nápad na jméno kavárny! děkuji a obsazuji 😂👌🏻
Kobalt: jak jsem psala, na malou bolest třeba ten Traumeel S – tablety – zní to jako nějaký dryák s morfiem, ale je to fakt skoro homeo, bez návykový.

zjentek

Darcy a já se detaily tolik nezabývám však víš… paulík myslel akupresuru to ví každej (když já tak už každej) ((;

Jinak nevěřím že presso pomůže na bolest a gor hlavy! Se zvedne tlak a to jsou TEPRVE řachy, jak tep pulzuje bolestivě do palice..

Jako presopunktura je fakt bomba, skoro bych řekl že je pomalu tak dobrá jako jebtiška (to ta dáma v černém co „tamto“ musí dělat nenápadně, potichu…)

Sakra Paule prozradíš konečně ty body a jak dlouho na nich presuješ? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️