zjentek

Dáváte rezolutní odpovědi i v případech, kdy si fakta neověříte a máte jen vlastní přesvědčení?

Což by se na podobným webu asi mohlo považovat za běžné. Názory?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na charakteru otázky. Spoustu otázek míří ryze na názor uživatele.

Další odpovědi
Kepler

Pokud to jde, většinou si fakta ověřuju, i když to vím z hlavy. Hlavně proto, abych mohl dát solidní odkaz, což bohužel mnoho účastníků zde nedělá. Někdy ale taky odkaz nedávám, protože by to bylo pracné a vím to na beton. Ale i já se někdy utnu.

Edison

Zapoměl jsi na další možnost. Odpovídající je erudovaným odborníkem s bohatou praxí a léty zkušeností.

da ny

Některými „zdroji“ jsou osvědčené, vlastn, cizí (z řad důvěryhodných osob)í zkušenosti. Z publikací, skript, přednášek odborníků. Ze školení a jejich kůrzů.
Se kterými jsem ve shodě názorů a zkušeností. :)

annas

Je rozdíl mezi odborným dotazem nebo názorem. Kyž píši názor, uvádím „myslím si, domnívám se“ atd.

I když třeba znám odpověď, dokládám odkazy na net ,nebo na slovníky.
Názory jsou vlastní, i když někdy doložím citátem či odkazem na to, co pomůže či osvětlí problém.

Jenže odpovědi di na mnoho otázek by tazatel mohl najít sám, ale proč by přemýšlel, které informace jsou důležité.- Ač k nelibosti mnohým, vkládám odkazy na převzatý text, dávám tazateli možnost, aby si vybral sám, co považuje za důležité a nespoléhal na jiné.

Někdy se stane, že se odpovědi bez zdroje liší od těch, které mají uvedený zdroj, tudíž není možné posoudit, proč to tak . Ale mnozí neřeší, že jde třeba o nepřesnou odpověď, nebo zdroj už není aktuální.

Většina tazatelů se nevrací ke svým otázkách, tudíž nečte odpovědi, které někdo vložil později.

Nevkládám záměrně odkazy na svá tvrzení, protože to stejně nic nezmění.

zjentek

Ad Edison: Zapoměl jsem? Kdy?

Edison

V otázce. Přesvědření není jistotou z vědění, znalostí a praxe. To je jen názor, někdy fundovaný, někdy podložený, leč ne vždy zcela správný. Oproti tomu, co jsem napsal já.

zjentek

Třeba nedávno jsem na otázku dostal naprosto jasnou odpověď „ne“, ovšem vzápětí jsem si u důvěryhodných zdrojů ověřil, že „ano“. Tak už jsem se v tom nechtěl vrtat a posílat dotyčnému odkazy, kde by mohl skutečnosti také pochopit, pánč nevím, jestli nejde o někoho, kdo má pravdu od miminka a tím pádem bych jej taky mohl velmi, velmi popudit, kdyby se ukázalo, že se třeba i zmýlil. Což samo sebou nemám zapotřebí. Není důvod, aby mě kdokoli nesnesl a nenáviděl až za hrob. (;

Tak pěkný wíkend všem a uvítám i odpovědi.