ahold

Dát lékaři všimné za operaci a skvělou péči?

Máte zkušenost? Věcný dar, nebo obálku? Abych ho neurazila.

Nejlepší odpověď
marci1

Máme v rodině lékaře-chirurga, který tvrdí něco podobného:
„Peníze jsou demoralizující pro obě strany. Ostatní dary a pozornosti ale dostáváme od pacientů často – a ty většinou přijímáme. Drahý alkohol, kávu, sladkosti. Osobně tyto dary neberu rád. Ale je složité odmítnout,“ dodává Bělohlávek. Lidé prý bývají rozmrzelí. „Jedna pacientka mi řekla: Doktor si nevezme nic od těch, které už odepsal,“ líčí Pafko."
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/podekujte-svemu-lekari-ale-jak.A030514_213­535_domaci_pol

Další odpovědi
ivzez

Nikdy jsem nikomu nedala „všimné“ (úplatek).
A doporučovala bych to všem.

Mp2

Dej mu alkohol nebo poukázku do restaurace..

Já osobně dávám poukázky do jedné restaurace/pizzerie
Tam je super, že mají i rozvoz.. Takže si může objednat večeři a má ušetřenou práci.

Takže já vlastné někomu daruju 8 stovek v podobě jídla :)
A když bude chtít, má v tom i alkohol..
Každá restaurace tohle nabízí..

Kryšpín

Je to vhodné na př. zaplatit oběd kde připravují oběd z kvalitního argetintského masa, anebo v bufetu šikmooček.

da ny

Mám zkušenosti.
Dávám celá léta (jsem zdravotník), ne příliš často, ne peníze. Známým i neznámým, jako projev vděčnosti a spokohenosti.
U některých vím, s čím přijít, co upéci apod. Od stomatologa chodívám vždy též obdarována 😁

Horší byla zkušenost v r. 1994, kdy si v Brně – Bohunicích pan docent před operací dítěte (ortopedie) řekl o peníze sám. Ptala jsem se vrchní sestry kolik? U dětí bral tehsdy 10 – 20 tisíc.

Michala11

Nejsem tohoto zastáncem. Profesionál si vezme drobnost, ale ne nic hodnotného. Je to spíš přežitek z dob minulých.