afro.minerva

Další dotaz ohledně mojí sestry.

Moje sestra se před čtvrt rokem vdala. Před několika dny přišla s tím, že má někoho jiného, jak ho miluje bla, bla, a že se rozvádí. Odstěhovala se k rodičům. Před necelým měsícem dostali ona a její manžel od města městský byt. Byt je psaný na moji sestru, ale její manžel tam má samozřejmě trvalé bydliště (něco málo přes týden). Její manžel jí prý „skřípnul“ (nevím jak…), že se nehne. Takže by měla podávat (jak mi poradil Standa) žalobu k soudu. Jde o to, že na to samozřejmě nemá peníze. Nevíte někdo, kolik to tak stojí? Jde o to, že samozřejmě přijdou škemrat ke mě. Dnes má přijít můj otec. Malá částka to nebude. Nemám představu, jak se zachovat. Nechci jim půjčovat peníze, ale pokud to neudělám, tak to možná bude znamenat přerušení veškerých styků s mojí rodinou. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Afro.minervo,nez­lobte se na mne, ale já na Vašem místě a co se týče Vaší sestry, bych jí nepůjčila ani korunu. Upřímně řečeno, pokud je pravda to, co o ní píšete, pak je ta dáma moc chytrá a moc dobře ví, že Vy jste její hodná sestřička, na kterou se může vždycky obrátit. Já vím, že sourozenci by si měli pomáhat, ale v tomto případě jí možná pomůžete víc, když ji necháte, aby si své věci vyřešila sama. Přerušení styků s rodinou? Vy přece nejste povinná svou sestru živit a vychovávat. Jste obě dospělé.
Asi to ode mne zní hrubě, ale tak to je.

Další odpovědi
Toruk

Pokud nechceš půjčovat peníze, tak je nepůjčuj. Člověk nemusí dělat něco co není jeho povinost- alespoň v demokratické společnosti. Když svůj postoj sestře sdělíš asertivně/ bez negativních emocí a třeba vlídně, pak nejspíš k žádnému konfliktu nedojde… Dle toho co píšeš mám dojem, že ty nejsi ta co udělala chybu- proč bys za ni měla platit?