kurec

Dali jste vaší fotku na váš životopis kterým jste vyhráli výběrové řízení?

Nebo si myslíte že to tam nemá co dělat?

Odpovědi
Daidal

Já jsem nedávál, neb nejsem zaměstnanec a o práci, o kterou jsem se dřív ucházel jsem životopis nepotřboval (byla to „tutovka“).
Ale určitě doporučuji fotku na životopis dát. Není to poviností a nemusí tam být, ale každá práce na víc se živtopisem, každé „plus“ v životopisu se počítá jako takové body na víc. Je vidět, že si na tom dal člověk záležet, že se snaží, má zájem a něco umí. To ti asi nikdo neřekne, ale lidi vždy upoutá celkový vzhled životopisu – jak vypadá, jak je upraven, co vše obsahuje, jak je přehledný,… většina si myslí, že jim stačí „suchý,“ prázdný papír s pár body (tam sš, tam vš, tam pracovní a jiné zkušenosti) a to je vše kromě základních údajů. Žádná osobitost, nic co by o tom člověku vypovídalo – jen papír s pár základními informacemi. To je jako registrace do něčeho jen s pomocí čísla – nic se o tobě nedoví, mají jen nějaké ledabylé údaje. A teď si představ, že se jedná o nějakou žádanou pozici, na kterou jim chodí desítky životopisů a všechny skoro stejné. Ani nemusí jít o nějakou žádanou práci (snažit by se měl člově vždy). Pravděpodobně si vyberou ten životopis, který se odlišje (v pozitivním slova smyslu – zase nikdo tam nechce nesmysly a několik stránek, ale dát si na tom záležet a tím se odlišit, znamená něco jiného).
Takové jsou dokonce i vzor životopisů, dokonce se tak i učí psát. A mnohdy i s chybami. Ale takový životopis člověk udělá za pět minut. Udělat pořádný životopis potrvá o něco dýl. Upravit vzhled, přidat trochu textu, naznačit zájem o tu práci, co z toho té firmě vyplyne (co tím získá), vyzdvihnout své dobré stránky (vlastnsoti, schopnosti,… i když třeba člověk nemá zkušenosti a praxi) a pak ještě ten vzhled, ideální písmo, viditelnou a sympatickou fotku, jistá barevnost (ale na to pozor), řádkování atd atd.

elkon

Žádné výběrové řízení jsem nepotřeboval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lilian Nikky

Příspěvek smazán administrátorem.