Lukyn45

Dá se žít bez oblečení?

Někde jsem četl, že nějaký Rus si zvykl na mráz tolik, že nepotřebuje oblečení, lze žít bez něj?

Odpovědi
led

Ano, ale pre zachovanie vášho zdravia nedoporučujem takto chodiť na ulicu.
Oblečenie neslúži len ako ochrana pred nepriazňou počasia.

Je zima a zima -jestvuje suchý (čierny) mráz kedy vzduch nemá vlhkosť a relativne ho dobre znášame pre jeho liečivé účinky a vlhký mráz, ktorý bežne poznáme a trasieme sa ako osiky už len pre pomyslení na takúto zimu.

K adaptácii na zimné podmienky.
Možno ste už niekedy videli človeka v kraťasoch na ulici za zimy pri teplotách pod 0°C, alebo otužilcov „ľadových medveďov“, ktorí sa kúpu aj pri mínusových teplotách…
Ak človek dlho žije v určitých podmienkach, v tomto prípade zima, dokáže si na to zvyknúť. V Rusku počas teplotách pod –30°C mi doporučili vyrovnať svoju vnútornú teplotu vonkajšiemu mrazu pomocou „moroženoe“ (ruskej zmrzliny) a pri teplotách nad 30°C pitím horúceho čaju a napodiv pomáhalo to.

Rokio

V některých přírodních národech ano (země 4. světa).

V vyspělých kulturách by ti ale za to zavřeli do blázince.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Postmaster

Oblečení lidí je následek používání ohně a tím i přestali být lidi otužilí, tak jako oblékáme tělo tak i oblékáme duši do pokrytectví.