Boy 13

Dá se zbavit závislosti ze dne na den?

Toto není otázka, ale do jisté míry taková úvaha. Myslíte si, že se dá zbavit závisloti doslova ze dne na den? Například závislot na jídle, které nám chutná i přes to, že víme, že jeho složení neobsahuje zdraví prospěšné látky, ale samá éčka, konzervanty atdl. No a myslíte si, že se dá i zbavit závislosti na alkoholu nebo drogách, když už je bohužel někdo závislý na těchto látkách. Díky za vaše úvahy.

Nejlepší odpověď
quentos

Otázka je tak obecná, že odpovědět lze jednoznačně: ano. Znal jsem někoho, kdo kouřil krabičku denně. Přestal ze dne na den a dodnes nekouří.

Další odpovědi
Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na tom jak moc je závislý a jak má konkrétní jedinec silnou vůli a motivaci přestat.

zbyndo

Čo sa týka závislosti na alkohole,alkoholik je už nadosmrti alkoholikom,ale môže abstinovať, liečba trvá myslím 3 mesiace.Vychýrený docent Skála, ktorý liečil alkoholikov v liečebni u Apolinaře,ho­voril: Liečba je jednoduchá.Treba vydržať 3dni, nič si nedať,a potom už len abstinovať.Podľa toho to teda nejde za deň.Treba 3 dní.S fajčením je to asi ťažšie,aj tu je to o motivácii,a pevnej vôli.Tiež poznám kedysi náruživého fajčiara, ktorý sa toho zbavil nie za deň,ale za minútu.Pred 16-timi rokmi sa zamyslel, aký je otrok cigariet,zahodil krabičku cigariet do pece,a odvtedy nefajčí.Ale to sú výnimky, akých je málo

Ametyst

Kamarád přestal o své vlastní vůli kouřit ze dne na den, a nekouří už 15 roků. Znala jsem rodinu, otec rodiny kuřák, jehož doktor mu nařídil přestat kouřit ze dne na den. Kuřák za tři dny zemřel.
Nejspíš se to nedá zobecnit, ale rozhodně člověk přijme líp to, pro co se sám svobodně rozhodl, než to, co je mu nadirigováno. Už se profláklo, že fyzická a psychická stránka jsou spojené nádoby.
Člověk je jediný živočich, který dobrovolně a radostně ničí sám sebe. To by žádné zvíře neudělalo.

nyjono

Jasně, že jo. Znám jednoho, kouřil Gitanes.
Nedokouřil krabičku, přestal a vydržel.
Vše závisí na tom, jestli ten někdo OPRAVDU chce.

briketka10

Ano.
Přestala jsem pít alkohol na dva a půl roku.
Nevydržela, ale už se neopíjím to je fakt 😁

Kelt

Samozřejmě, že se to dá. Podmínkou je přepracovat si vzorec jednání, které je špatné za něco, co je dobré. Takže si to musíme srovnat v hlavě. Něco děláme a přináší nám to nějakou příjemnou věc. Tak musíme najít něco, co pro nás bude stejně příjemné, to co jsme dělali předtím označit za nepříjemné. Nějakou dobu si to musíme připomínat, což je levnější, nebo nás může někdo naprogramovat a to je dost drahé. Každá cesta začíná prvním krokem, a když jsme rozhodnuti ten krok udělat a jít novou cestou, tak je to vlastně začátek nového života.