nyjono

Dá se za cestu za účelem pobytu v přírodě považovat i návštěva hřbitova?

Viz znění MZCR – cesty za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a pobytu tam a cest do vlastních rekreačních objektů a pobytu v nich,

Nejlepší odpověď
Kepler

Hřbitov rozhodně není příroda, ani park, ale pokud budou dodržována ostatní omezení (počet shromážděných osob, roušky a sociální odstup), nic návštěvě hrobu na dušičky nebrání.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ne, ale za: „… I… 2. nezbytných cest za rodinou nebo osobami blízkými“ … https://www.vla­da.cz/cz/epide­mie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

annas

Některé hřbitovy jsou jako parky.

Dnes ráno 25/10 jsem v ČT24 vyslechla, že hřbitovy jsou otevřené, mají výjimku proti jiným nařízením. Samozřejmě platí dodržování rozestupů, nošení roušek, zákaz srocování více lidí atd.

Ale objevila se výzva, návštěvu hřbitova, pokud možno, neuskutečňovat ve dnech svátku Všech svatých a Dušiček, aby se zabránilo shlukování lidí.

zjentek

Jak kde. U nás v hl. městě Prajzké nahradili veškerou přírodu okolo hrobů zámkovou dlažbou!!!

Hufnágl

Dá se to považovat, protože se hřbitovu někdy a někde říká veget camp.

nyjono

No … takže očekávám, že sice zákaz je, ale příslušníci budou toto tolerovat. S rouškami počítáme a budeme jezdit 2 ks 🙂