zjentek

Dá se ušlechtilý projekt ve fázi nápadu realizovat absolutně bez financí?

Jak to tedy je? Je něco takovýho vůbec možný? Anebo chceme-li dosáhnout realizace BOHATÉHO duševního vlastnictví, musíme následně žebrat a somrovat? Takhle kooperuje ekonomika s vědou a vývojem?

Nejlepší odpověď
nyjono

Některé projekty přece nemusí být finančně nákladné.
Některé mohou fungovat dokonce bez financí.
Záleží to celé na tom, CO to je za projekt.

Další odpovědi
anonym

otázka je málo konkrétní, odpověď na ní by byla rozvleklá a nic neříkající. Chce to upřesnit co máš na mysli tím „ušlechtilým projektem“ … pokud je to například obrana lovených kytovců s pomocí odkoupené ruské jaderné ponorky a následného systematického potápění japonských plavidel, obávám se, že na to peněz mezi investory mnoho nebude. Přesto, že by se to dalo jistě označit za „ušlechtilý projekt“ 🙂

Kelt

Všechno je možné, někdo musí být první a ukázat ostatním cestu. Když hodím minci do řeky, neočekávám, že vyplave. To je jasné. Ale mohu očekávat, že porazím impérium tím, že nepoužiji vojenskou sílu? Kdo by si na to vsadil? A co dokázal Mahatmá Gándí?
Potřebuješ nadšení a víru, mít strategii, znát své hodnoty, mít energie a být schopný navázat vazby s lidmi, kteří by ti mohli pomoci.
Co je podle toho bohaté duševní vlastnictví? Můžeš mít stovky knih o osobním růstu, příběhy úspěšných podnikatelů, můžeš sledovat kursy všech měn a další informace, ale záleží, jak s tím naložíš.
Ford chtěl osmiválec, ale řekli mu, že to nejde. On řek, že ho chce mít. Tak se sešli, několikrát a pořád stejně a nakonec se to podařilo a osmiválec se začal úspěšně prodávat.
Máš nápad, myšlenku, někdo tě vyslechne, někoho to zaujme, jiný se ti vysměje. Ale to je dobré, hledej vizionáře. Wald Disney přesvědčoval 300 x banky, aby mu poskytly finance na jeho projekt. Taky můžeš postavit park, zábavné středisko, školu, nemocnici, továrnu. Nejde jen o Hardware, ale i o Software.

zjentek

Ge0rge: (; (; ;D!