Lucule13

Dá se sehnat brígada pro mladší 15 let?

je mi 13 let

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zákaz práce fyzických osob do 15 let

Práce fyzických osob ve věku do 15 let nebo starších 15 let do skončení povinné školní docházky je zakázána. Tyto osoby mohou vykonávat jen uměleckou, kulturní, reklamní nebo sportovní činnost za podmínek stanovených zákonem č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (§ 6 Zákoníku práce).

Práce mladistvých (fyzické osoby 15–18 let)

Zaměstnavatelé smějí zaměstnávat mladistvé (od 16 do 18 let věku) pouze pracemi, které jsou přiměřené jejich fyzickému a rozumovému rozvoji, a poskytují jim při práci zvýšenou péči

Další odpovědi
Michal Kole

Zákon dovoluje pracovat až ve věku 15 let a po ukončení základní školní docházky až po prázdninách

www

Ale co, dá. Jenže je potřeba zvolit jaká a „na co“.
Doporučuji se poohlédnout v místě bydliště, případně zainteresovat rodiče.