bolak

Dá se rozeznat fin od švéda?

Když bylo MS v hokeji, tak sem jednou přišel k televizi a byl tam záběr na několik hráčů – pouze hlavy, takže nebyly vidět dresy, a přesto že jsem ani jednu hlavu neznal (nikdy neviděl) a ani netušil kdo má ten den hrát, věděl jsem že jsou to finové. Pár dní na to jsem se přichomejtnul zase k jinejm hlavám, stejná situace a věděl jsem že jsou to švédové. Já vím že některý národy maj svý charakteristický rysy, ale vážně jsou takový rozdíly mezi finama a švédama (v obličeji), nebo to prostě jen byla náhoda?

Odpovědi
led

Určitý rozdiel je aj vo fyzickom zjave aj v reči.
Fíni patria k ugrofínskej skupine, a reč je melódiou podobná maďarčine.
Švédi, Nóri i Dáni sú odlišní (zaužívaný pohľad: mohutní plavovlasí Vikingovia) pochádzajú z germánskej skupiny
Okrem nich sú ešte pôvodní obyvatelia Škandinávie, Laponci, ktorí boli zatlačení viac na sever.

IQ tykve

Kouknu do pasu nebo občanky a vidím, ne?!