zjentek

dá se při zásilce poste restante nahradit jméno příjemce heslem?

..jakože napíšu na zásilku třeba smyšlené jméno a pošta zásilku vydá osobě, která se tímto jménem prokáže. Myslím, že je to v podstatě tatáž situace, jako když pošta vydává zásilku poste restante na doklad totožnosti třeba Františku Novákovi, kterých je v jednom obvodu deset. To, že se dostavil, bylo vlastně to heslo. Je to možné?

Upravit otázku

Nejlepší odpověď
annas

Dívala jsem se na stránky pošty, o hesle není zmínka. Raději se je domluvit přímo na poště.

Poštovní adresa zásilky adresované fyzické osobě poste restante musí vypadat takto:
Pavel Novák
poste restante
397 04 PÍSEK 4
Pokud se prokážete občankou s uvedeným jménem, dopis či balíček je váš.