bolak

Dá se nějak odhlučnit vysavač?

Pozor, je to vážná otázka, takže výjimečně neberu odpovědi typu „Vytažením z elektriky“ a podobně.
Doplňuji:
nonnel: Co to znamená „špatným“? Já na to koukal na heuréce a všichni si tam u tohohle typu stěžovali na hluk, takže je to asi u tohohle vysavače normální, tedy nic k opravě, ale stejně bych to chtěl nějak ztlumit, nějakou spešl vychytávkou (jako vobalit to sto padesáti kilama molitanu nebo tak něco) protože jakmile se začne vysávat, rozštěkaj se psi po celým baráku.. je to vyloženě hluk na hraně zákona bych řekl :)

Nejlepší odpověď
nonnel

Úplně odhlučnit nejde. Jestli je vysavač hodně hlučný, může to být způsobeno buď plným košem, to asi nebude tvůj případ anebo špatným ložiskem u motorku. V tom případě bych to nechal na nějakém odborníkovi. Předpokládám, že třeba nevibruje kryt nebo něco podobného.

Další odpovědi
anonym

Určitě se dá odhlučnit. Stačí si v domě, či bytě udělat centrální vysavač, který se dá ukrýt buď kde, třeba do sklepa a po místnostech jenom lítat s hadicí.

Zdroj: http://www.cen­tralnivysavace­.cz/

Dochy

Záleží na konstrukci vysavače. Koupili jsme nějakej hodně tichej. Sám o sobě tichý je, ale jakmile přiložíš hubici k podlaze, rámus z té hubice je skoro klasický vysavačový. S tím asi moc neuděláš, rychlý proud vzduchu narážející na různé hranky a plošky se zkrátka ozve.

Dochy

Ad. „Doplnění“ těžko reagovat na „všichni si u tohohle typu“ pokud nenapíšeš jakého typu. Vadná ložiska jsou jednou z možných závad prakticky jakéhokoli točivého stroje. A u vysokootáč­kových strojů, jako jsou například vysavače, nutně tato závada bude opravdu nervy a uši drásající. Vadná ložiska ale pravděpodobně nebudou vadou typu, aby se na tom shodli všichni uživatelé. Je možné, že daný typ bude hlučnější od přírody… Jde o celovou konstrukci (tuhost, rezonující nedostatečně pevně uchycené součásti), uložení (a jeho kvalita) rotujících částí, aerodynamické kvality turbíny, rozvody vzduchu,… Spousta drobných atributů, které mohou ovlivnit hlučnost typu…