bolak

Dá se na nádraží uložit věc, tak abych si ji mohl vyzvednout nejen já, ale i někdo jinej, když bude znát (třeba) heslo?

Nejlepší odpověď
beer

Samozřejmě, automatické úschovny to umožňují odjakživa.

Další odpovědi
led

Pokiaľ do úschovni – skrinky s číselným kódom, niečo uložíte, vybrať to môže každý (bez dokladovania), kto pozná číselný kód.
V prípade zabudnutia kódu sa už musíte preukázať platným dokladom pracovníkovi úschovne a informáciou o uloženej veci (napríklad spôsob balenia, kufor, taška…), ktorý vám danú vec po overení vydá. zdroj – vlastná zábudlivosť a vydanie uloženej batožiny.
Pozor pozrite si aj varovanie – tieto skrinky sa po 24. hodine (tj po polnoci) otvárajú pracovníkmi úschovní a premiestňujú sa do úschovne s obsluhou.

bolak

beer: a jak to vypadá v praxi, je to na heslo nebo jak se ta osoba prokáže? musím uvést její jméno když to tam ukládám?