Klára K.

Dá se manipulovat s někým, kdo vůbec nemá svědomí a nic nebere vážně?

Manipulování přece záleží hlavně na té oběti – manipulátor něco řekne něco udělá, a pokud je oběť „slabá“, nebo si neuvědomí, že je s ní manipulováno, tak udělá, co bude manipulátor chtít.
Často se setkávám s takovými lidmi, kteří, když chtějí, aby někdo něco udělal, tak mu řeknou něco, kvůli čemu se obět bude cítit špatně ( např. manipulátor chce, aby oběť uklidila rozlité pití, tak jí řekne, že někdo na tom pití uklouzne, nebo že budou mít lidi mokré nohy… ) ale funguje tohle na člověku, který nemá žádné svědomí?

Nejlepší odpověď
gecco

Musíš najít vhodný ´manipulační argument´…
;-D

Další odpovědi
carpediem

Člověk který nemá svědomí je asociální nevychovatelná krysa a z někým takovým se manipulovat nedá. Nedá se ani vychovat, měl by být trvale od společnosti oddělen.

ivzez

Každým lze manipulovat, když se ví, jak na to.
Ale podle mne je lepší s každým jednat přímo.

Psychotic

Jistě, jen jím nelze manipulovat citově. Přes lži, sliby, úplatky, vydírání a/nebo s využitím jeho vlastních předsudků lze manipulovat každým.

marci1

Myslím, že ne. Takový manipulátor se nedá zmanipulovat. Manipulátor je „silný“. ☹

Kelt

Svědomí má asi každý, někdo to potlačuje. A nemluvme o tom, že s někým manipulujeme, Můžeme někoho hypnotizovat a pak nás bude poslouchat. Co kdybychom někoho motivovali. Přesvědčit ho, že když to udělá, bude z toho něco mít. Nemusí to být nějaký hmotný zisk, ale nějaký pocit a pod. Například kouření zakázáno pod pokutou 500 Kč. Nebo kdo překročí rychlost, pojede na červenou atd, zaplatí pokutu, proto i toto někoho motivuje, nebo je manipulován.
Když chceš aby někdo něco udělal, motivuj ho tak, aby to chtěl udělat.

zjentek

já se narodil bez svědomí ale manipuluje se mnou úplně každej