bauerlukin

Dá se lítačka kombinovat s jízdenkami DPP?

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se lítačka dá kombinovat s jízdenkami od DPP. Myslel jsem, že když si koupím lítačku musím jí používat až do dne, kdy nepožádám o její zrušení. Teď ke mně došly nějaké jiné informace. Díky předem

Odpovědi
Dochy

Proč bys ji měl „muset“ používat? Lítačka Ti dává možnost kupovat elektronické kupony. Elektronický kupon Ti dává právo využívat pražskou MHD dle jeho platnosti. Dává Ti právo, nikoli povinnost. Dál můžeš kupovat běžné lístky – např. když lítačku zapomeneš doma, dál můžeš využít právo nekoupit další kupon a jezdit na papírové lístky (třeba pokud ses přestěhoval a po Praze jezdíš vyjímečně), dál máš právo (a povinnost) koupit lístek na další pásma,, pokud máš kupón jen na některá a potřebuješ se dostat do jiného… A vůbec: Máš právo si další lístky kupovat dle libosti. Nákup zboží je omezen jen v opravdu vyjímečných případech a v DPP budou určitě vděčni za každý milion, který u nich utratíš.

Hlada

Dotaz je formulovaný naprosto nesrozumitelně. Doporučuju raději zavolat infolinku 296 19 18 17.

Arne1

Když pojedeš mimo zony zaplacené na lítačce, tak zbylé zony doplatíš jednorázovou jízdenkou. Jiná kombinace mě nenapadá, co máš na mysli jejím zrušením to nechápu.

dubraro

Jedna věc je Lítačka, tedy čipová karta, druhá věc je předplatní kupon, který se na ni nahraje. Můžeš mít Lítačku bez právě platného kuponu a pak si musíš koupit normální jízdenku nebo SMS jízdenku. Ještě větší zmatek v tom dělá aplikace PID Lítačka, která slouží k zaplacení virtuálních jízdenek bezhotovostním převodem.

Edison

Použítí jízdenek nemá vůbec nic společného s lítačkou. Klidně můžeš mít lítaček i s nahranými kupóny jak je libo a klidně si k tomu můžeš kupovat jednorázové jízdenky dle libosti. V některých případech je to dokonce nutnost.