sejtanka

Čtyři velké vynálezy starověké Číny?

Nejlepší odpověď
arygnoc

papír (i toaletní), pušný prach, hedvábí a astronomie.

Další odpovědi
dědapetr

hedvábí-střelný prach – Byl vyroben z ledku, dřevěného uhlí a síry v 9. století n.l.-papír – Zhotovoval se nejprve z hedvábí, od počátku 2. století n.l. z lýka, hadrů a ze starého papíru -porcelán

  • hedvábí -kompas -porcelán -knihtisk – Jeho počátek se v Číně datuje do 3.-5. století n.l., od počátku 8. století se tisklo z bloků pomocí dřevěných desek, v 11. století se rozšířil tisk z pohyblivých typů z keramiky a později z olova

kapka

Mohu ještě přidat knihtisk?

dudu

tuším, že i porcelán.

anonym

Taky snad papírový peníze?A mari­ášníkům jejich potěšení-karty.

Drap

Možná by k předešlým objevům patřilo přiřadit i první využívání ropy, a její , i když ne dokonalou rafinaci.