Mirdas

Ctili fašisté za války vánoční svátky?

Tím je myšleno, zda alespoň tento den (24.12.) se neválčilo, nepopravovalo, nezatýkalo ...... ?

Odpovědi
Vroudenspil

Nevím jak ostatní, ale praděda na Vánoce nechal jít jednoho řadovýho vojáka… prej se rozbrečel, že tu nechtěl bejt a že má děti a rodinu .

anonym

z hlediska taktiky bych bojoval, jelikož nepřítel by mohl být méně ostražitý a tak bych využil nepozornosti

ivzez

Nikdy jsem se o toto nezajímala, takže nevím.

Ale podle mne by byli sami proti sobě.
Odboj by určitě „nespal“…

Mc Merkurion

určitě vánoce nectili,když nepřítel nespí: „24. prosince zahájila Rudá armáda velkou ofenzívu západně od Kyjeva“…

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=%C3%BA­toky+a+boje+24­.12.&oq=%C3%BA­toky+a+boje+24­.12.+&aqs=chro­me..69i57.16925j0j4&s­ourceid=chrome&es_sm=122­&ie=UTF-8#newwindow=1&q=%C3%­BAtoky+a+boje+24­.12.+ve+druh%C3­%A9+sv%C4%9Btov%C3%A9