Jrkuft

Šéf volal, že máme zítra jít do práce. Z nemocnice mám ale papír, který mi nařizuje prostě nikam nechodit. Co teď?

Ve cvičební hale kde pracuju se objevil covid-19 u skupiny lidí co tam chodí. Nejsem s nima v kontaktu max. se potkáme na chodbě(projdem kolem sebe)

Je to asi 10 dnů co se zjistilo že tam byl tenhle nakažený + nakazil ostatní ze skupiny.

Tak jako tak Firma(u který pracuju) mě poslala na testy.Samozrejmě zákaz někam chodit,hotovo,ka­ranténa dokud nebudou výsledky.

Pak ale volal šéf té haly, že máme zítra přijít do práce.

Mám z nemocnice papír, který mi nařizuje prostě nikam nechodit.

Co dělat?

Nejlepší odpověď
Edison

Pokud ti to nařídila firma, jde o překážku v práci na straně zaměstnavatele s náhradou mzdy ve výší 100% průměrného výdělku.

Pokud máš nařízenou karanténu HS nebo lékařem, jde o pracovní neschopnost s náhradou mzdy ve výši tuším 60% průměrného výdělku. Prostě klasická PN.

Další odpovědi
Pepa25

Oficiálně nařízená karanténa má samozřejmě přednost. Stejně bych si ale raději se šefem předem ujistila …