Avatar uživatele
Pokročilý

co znamenají graffiti?

Často se totiž nedají přečíst, a když už, je to pro mě jen nesmyslná směsice písmen (žádné cizí slovo), spíš jako nějaká zkratka, se kterou jsem se nikdy nesetkala. Co tedy mají ve zvyku sprejeři ''psát'' a co ta slova znamenají?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To seskupení čísel a písmen většinou představuje něco jako podpis daného autora.
http://cs.wikipedia.org/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud vím, tak každý sprejer má svůj podpis, tzv. tag, a leckdy to je právě nějaký nečitelný klikihák.
Ale proč mají někteří lidé potřebu podepisovat se všude možně, to opravdu nevím...


Avatar uživatele
Zlatý

V archívu najdete odpověď.

http://www.odpovedi.cz/…

graffiti = ‘barevné obrazy či texty na zdech’. obrazy, nápisy ap. vytvářené (většinou neprofesionály) zprav. sprejem na veřejných plochách (zdech, ohradách, dopravních prostředcích ap.)

Doplňuji:
Ještě zajímavosti o graffiti

Nejstarší malby klasifikované jako graffiti sahají až do starověku, kde sloužily jako informační kanál pro nelegální organizace, jako vyjádření nespokojenosti se státním systémem nebo jako reklama prostituce.

ako graffiti označujeme malbu nebo nápis na veřejně dostupných plochách. Již z podstaty definice je zřejmé, že se jedná o aktivitu prováděnou na cizím majetku. Tím můžeme rozdělit graffiti na legální (se souhlasem majitele/provozovatele plochy) a nelegální (bez souhlasu — jedná se o drtivou většinu případů).

Graffiti můžeme nejjednodušeji rozdělit na dva typy:

Tag

Jedná se o "podpis" autora za účelem značení teritoria. Forma může být různá — fixa, nátěr, sprej, vyškrábání do povrchu (skla v MHD). Jednobarevné. Mají podobu iniciálů či přezdívky autora a lze jej vytvořit během několika málo vteřin. Jedná se o nejjednodušší a nejrozšířenější typ graffiti.

Důsledky graffiti a důvody pro graffiti
Každý rok se na čištění veřejného majetku od graffiti vynaloží desítky milionů korun. Milionu, které by města a dopravní podniky mohly investovat do rozvoje nebo zkvalitnění svých služeb občanům. Lze se pouzte domnívat o kolik města (a v důsledku my všichni) přichází na úrovni ušlých příjmů (turismus apod.) díky graffiti znečištění.

Ostatní graffiti

Typů je více, uveďme pouze, že se jedná o vícebarevné graffiti, které k vytvoření vyžaduje více času a motivací autora je vytvářet domělou hodnotu.

Nejčastějšími důvody pro ospravedlňování graffiti jsou protest proti systému, "vybarvení šedé nudy města" nebo jednoduše přidání hodnoty na čistou plochu (kolik majitelů je ve skutečnosti rádo za takovou přidanou hodnotu jsme se nedozvěděli). Také argumentace typu "on má peníze na dům, jeden tag mu nemůže vadit" je mezi sprejery poměrně oblíbená. V neposlední řadě mnoho sprejerů omlouvá graffiti velkým množstvím nežádoucích reklam na veřejných plochách.

více v odkazu
http://www.tagbust.com/…


Avatar uživatele
Bronzový

Nestojí to za to, abyste si tím lámala hlavinku. Neznamená to nic víc a ani to nemá větší hodnotu, než když si psíci značkují patníky. Taky nechtějí říct víc než: "Byl jsem tady. To čumíte, co?".

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1031
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 566
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 513
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.