zjentek

Co znamená znamení, kdy jaksi omotáme prostředník okolo ukazováku a někomu to ukážeme?

Vidí se to více u dětí a mladších generací. Myslím prsty na ruce, ne na noze.

.............­.............­.............­....

A jak bylo znamení, kterým jsme stvrdili, že míníme držet slovo, jazyk za zuby?
A jak znamení, že míníme držet přátelství, basu?

(Mezi emoji se moc nenosí, nenašel jsem.)

Nejlepší odpověď
Funna

V mnoha zemích znamená zkřížení ukazováčku s prostředníčkem přání „hodně štěstí!“ Tomuto gestu se ale vyhněte velkým obloukem ve Vietnamu, kde symbolizuje vulgární označení ženského pohlaví.

Zdroj: https://www.er­vpojistovna.cz/cs/co-znamenaji-gesta-v-zahranici

Další odpovědi
Justin1

fingers crossed – něco jako u nás držení palců někomu, aby měl štěstí

Disraeli

„Hodně štěstí“, když to někomu ukazujeme, možná záleží i na zemi. Ovšem musí být dlaní k sobě, pokud jsou dlaní ven, tak to má stejný význam jako zdvižený prostředníček. V jiném případě tyto dva zkřížené prsty za zády znamenají myslím něco jako křivou přísahu, porušení slibu, lež, faleš/předstírání.
🤞 (z dálky mi to ale trochu připomíná žluté srdce)

Když už jsem u těch symbolů a gest, tak známý Churchillův symbol „V“ (victory, vítězství), dlaněmi k sobě znamená taky „jděte do pr*ele“ (fuck you).
https://m.media-amazon.com/ima­ges/I/71VDB-FQXjL._AC_SL1402_­.jpg