Avatar uživatele

Co znamená zkratka CE(BCE)?

Někdy jsou psány i malým písmem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Někteří američtí akademici na poli vzdělání a historie přijímají značky CE a BCE, a používají ji pro Hebrejské lekce po „více než jedno století“. Svědkové Jehovovi ve svých publikacích také výlučně používají CE a BCE a v poznámkách pod čarou vždy uvádí, že tyto termíny znamenají výrazy „běžný letopočet“ a „před běžným letopočtem“.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/N %C3%A1%C5%A1_letopo%C4%8Det#Po u.C5.BEit.C3.AD

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Označení BCE a CE je prostě jiný způsob, jak psát tradiční BC a AD. Základem našeho moderního kalendáře byl vyvinut křesťanskými mnichy ve středověku, kteří se rozhodli začít číslování let s narozením Krista, a určený rok, ve kterém se narodil jako rok "1" (většina historiků souhlasí, že přepočítal rok a skutečné datum narození Krista byla mezi 6 př.nl a 4 př.nl současný kalendář). Let po narození Krista byly určeny AD, pro Latinskou anno Domini, "v roce Páně." Roky počítání vzad před rokem 1 začala být označeny BC, před Kristem (všimněte si, že neexistuje žádný "rok 0"). Tato označení byly nakonec přijaty na téměř globálním měřítku. Několik náboženských tradic námitky k náboženským podtextem v kalendáři, a tak, například, jak islám a judaismus použít jiný číslování roků pro náboženské kalendáře.

V moderní době, v éře politické korektnosti a multikulturní citlivosti, někteří se snažili najít více nábožensky neutrální způsoby s odkazem na kalendářní roky. To byl zejména případ v akademickém světě, který často musel použít jak BC a AD termíny v interakci s lidmi, které představovaly další světová náboženství. Takže, byli označení BCE, Před letopočtu, a CE, Common Era, která byla přijata s cílem udržet dlouhotrvající způsob počítání let, a přesto odstranit některé křesťanské náboženské vyznání obsaženou v tradičních označení. Většina lidí ještě používá starší označení jako věci přijatého praxe a pohodlí, ale především v mezinárodním akademickém psaní novější zkratky jsou společné.

Neupravený anglický překlad.

http://translate.google.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

CE znamená, že je výrobek schválen pro prodej v Evropské unii

Zkratka z francouzštiny znamenající Communaute Européene neboli Evropská shoda, což znamená, že výrobek splňuje evropské předpisy. Bohužel CE na výrobku také může znamenat Chine Export (vyrobeno a exportováno z Číny) a pravdu běžný zákazník nemá moc možností jak zjistit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Michale, máš pravdu, to mne netrklo, ale nějak ti chybí BCE, které je v závorce a upřesňuje to CE

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad česílko, opět jsem se dověděla něco nového.

Avatar uživatele

anonym

Alesh byl první se správnou odpovědí

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.