Co znamená výraz „čoro moro“?

Nejlepší odpověď
annas

Čoromoro, čóro móro = rozruch, zmatek – nespisovný výraz

SNČ
Doplňuji:
Ještě jsem se zajímala o původ slov.

Čóro – čór – lidově zloděj, odvozené od ´čórnout . ukrást. Skrze argot zlodějů se do češtiny dostalo z cikánštiny – staroindicky čóra. změna t/v – z etymologického slovníku

móro – ve stč. slovníku jeden z výrazů = darebák.; záhuba.

Zřejmě kvůli rýmu – změněno na čóro móro. Jinak z přenesného významu se dá odvodit, co způsobí zloděj

Další odpovědi
charliesheep

Jé,to mě zajímá taky…Není to něco jako pozdvižení,bu­gr,zjednání pořádku halasným způsobem…(„vletím tam a takovy čoro moro ještě neviděli!“)??

anonym

Tanec svatého Víta!

bolak

já bych hádal že je to odvozeno od „čóruj more“

3.Stárek

Ožrat se jak prase! :)

anonym

Annas, ale může být i v opačném významu? Udělat pořádek? A tak podobně.

annas

Slova mají negativní význam. Takže jedině využít ironicky. Tys udělal pěkný pořádek = čoromoro!