dust8

Co znamená úsek písně: Na ptáky jsme krátký! Na ptáky jsme malý páky. Je to tak, tak to si dáme na zobák?

Inspirace otázkou: Jak odchytit papouška? Zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-odchytit-papouska

Píseň je k poslechu zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SHkdBou7ZnQ

Je to i moje nepřímá odpověď: Na ptáky jsme krátký?
Co to, ale přesně znamená? Řekl, bych asi, že na ptáky jsme krátký, protože nejsme dost vysoký, aby jsme je chytly lehce do hrsti? ;)

Nejlepší odpověď
annas

Jak píseň vznikla,. si můžete přečíst v odkazu.

Na ptáky jsme krátký, znáš?

Tvoje první sólová deska. Rok 1992.
Jo. Ale původně jsem to psal jako scénář k filmu o dvou motorkářích – právě Jirka Bartoška měl hrát starýho a já mladýho.

Umí Bartoška na motorce?
Tehdy neuměl. V parku Na Folimance nám přistavili dvanáctistovku Suzuki, strašný hovado, a Barťák sice do té doby neseděl snad ani na mopedu, ale přišel tam se sobě vlastní sebejistotou a říkal, ať mu jen ukážu, kde je brzda a kde plyn. Všude okolo maminky s kočárkama, děti se popelily na pískovišti, a on, vrrm vrrm, protúroval tu třísetkilovou motorku – naštěstí jsem mu tam zařadil dvojku, vždyť on byl schopnej zabít nějaké to batole i na pionýru. Říkám mu, klid, pomalu, pouštěj spojku a přidávej plyn, no Jura se rozjel, a jak to v sobě herci jeho typu mají, najednou vypadal, že se na motorce narodil, úplný Born To Be Wild.

Read more at https://repor­termagazin.cz/a/w4G24/­janek-ledecky-recko-jsi-moje-vsecko#i5AgKGjfTFwgWHyK­.9

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/ledecky-janek/na-ptaky-jsme-kratky-3542

Řekla bych, že v souvislosti s deskou Ikaros. Ledecký, i když jede rychle na motorce, do oblak ho to nevynese, takže zůstává na zemi. Stejně jako Ikaros vzlétl, ale spadl …

Ledecký se vrací do svého mládí, má sny, dívku, některé se mu splní, ale užívá si života tak, jako ostatní lidé. Uvědomuje si, že pomocí motorky ani ponorky nedosáhne do oblak – opravdu se nevyrovnává ptákům … Musí si uvědomit, co pro každého člověka znamená létat ke hvězdách … obrazné vyjádření …

Neříká se, že přes překážky dosáhneme ke hvězdám?, Tedy splníme si to, co si přejeme, i když k tomu nepotřebujeme křídla. Každý na to musí přijít sám…

Samozřejmě jde o můj pohled,. jak Ledeckého slova chápu. Jeho myšlenky číst neumím …