zjentek

Jak odchytit papouška?

Mám tam venku papouška, už přes týden mně lítá na višně. Zrovna se tam venku krmí. A tak mu házím pod strom různý semínka a oříšky a pak tam nacházím jen slupky. Zakoupil a nstaloval jsem pod višní obrovskou klec, kde jsem dal různé jídlo a vodu a nechal otevřeno, ale dovnitř on nechodí. Klec ho nebaví. Já mu nevadím. Nijak jej nevzruší, když přijdu na metr a hustím do něj různý věty, to je mu u křídla. Ovšem když mu nastavím ruku příliš blízko anebo se po něm přímo natáhnu, tak popoletí. Dnes brzy ráno mě myslím volal, pokud nevolal na někoho jinýho a to si myslím, že tak blbej pták to není, když si sedne přímo nad okno, kde spím a začne řvát a stichne teprve poté, kdy písknu nebo pozdravím, takže po celý tý době VENKU jako tupé zvíře nejspíš nepředpokládá, že by se mu ozval ještě nějakej jinej papoušek. No, v rámci toho odchytu budu doufat, že opět zde napadne NĚKOHO NĚCO, co mému línému mozku třeba uniká, protože různý záludný pasti, který jsem schopem vymyslet a realizovat, by s sebou velmi pravděpodobně přinesly různá příkoří, která by v „Pepikoj“ mohla nahlodat jeho důvěru a ukončit náš sotva se rodící vztah. Nejprve jsem na tento vztah sázel a plánoval naši budoucnost tak, že si budeme denně o kousek blíž, krůček po krůčku, až se fyzicky kontaktujeme, jenže to chce více času a má to má háček- ty višně už na stromě nebudou dlouho a jemu očividně šmakují více, než různý sypaný zob. Díky (;

(Myslím si, kdyby se mně podařilo naučit jej „na ruku“ a mazlit se spolu, tak bych si „Pepika“ mohl více ochočit, naučit jej procházet dovnitř a ven, nejprve na mý ruce dveřmi, později možná taky prolítat okny, no a později by Pepik mohl být přes den venku, kdybych někam na delší dobu šel… Kdyžuž dneska je prakticky v této fázi. Co myslíte?)

_____________­______________

Nikdo nemá nápad k odchytu či k pomoci tomu papouchovi prostě nějaký nápad? „Pepik“ sedí na višni a momentálně vypadá, že spokojeně odpočívá. Přivírá oči a podřimuje, ale žene se bouře. Myslím, že je spokojený, když na něj mluvím. Mezitím jsem zjistil, co je to za ptáka. Na 100% je to tento:

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=barnard+l%C3%AD­mcov%C3%BD&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

Odpovědi
Kepler

Zkus mu koupit kamaráda – e-hračku mluvící papoušek. Nahraj mu nějaké sprosťány z Prajske, třeba ho to zaujme.

https://e-hracky.eu/plys-papousek-oskar-se-zvukem.htm#lon­g_popis

Tak dobrá, pokračoval bych v tom sbližování, až si na tebe zvykne a bude ti důvěřovat. V nejhorším případě bych použil síť. To by ale nebylo fér a potom bys ho musel mít jenom v kleci.

dust8

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-usek-pisne-na-ptaky-jsme-kratky-na-ptaky-jsme-maly-paky-je-to-tak-tak-to-si-dame-na-zobak

zjentek

Keplere, jde o to, že tady momentálně řeším problém. Nedělám si legraci. K řešení tyhle stránky taky slouží, nebo už ne? (;(;(;

zjentek

Alespoň „něco“ ještě k odpovědi dopiš, ať to zde má alespoň minimální úroveň. Přece si nezaložím web sám pro sebe a ch.j s ostatními, co myslíš?

Kepler

Já myslel, že si děláš legraci. Papoušek venku na višních přece jenom není obvyklá věc. Asi někomu uletěl?

zjentek

Jo tak, aha, chápu… Náročnej večer včera… (;