annas

Co znamená slovo volkommenheit?

Mám jen malý slovník, v němž není slovo uvedeno. Na internetu jsem našla několik rozdílných významů. Nejsem si docelá jistá. Zařazení do kontextu neznám, protože slovo není to pro mě, ale pro mou známou.

Děkuji.
Doplňuji:
To jsem našla, ale překladač mně vypsal význam úplně restrukturali­zovaný. Je správný?

Nejlepší odpověď
1popelka1

e Vollkommenheit – dokonalost, úplnost, důkladnost
→ vollkommen – dokonalý, úplný, bezvadný, vzorný; úplně, zcela

záleží na kontextu, co se bude do věty více hodit…
Doplňuji:
Annas tak to nevím, němčinu jsem se učila krátce a tohle slovo znám jako „dokonalost“.

Já, pokud jazyk neznám (nebo jen málo),tak raději čerpám z tištěných zdrojů – tohle slovo jsem vám dohledala ve velkém slovníku od Fin Publishing…

„úplně restrukturali­zovaný“ ? – to je moc složité a divné, ale možné je všechno 🙂…osobně tomuto překladu moc nevěřím

Další odpovědi
quentos

dokonalost. Srov. zdroj (v němčině)

Zdroj: de.wikipedia.or­g/wiki/Vollkom­menheit

1popelka1

Však v pohodě, od toho tu jsme 🙂
Kdo ví, možná v kontextu bude mít to slovo úplně jiný význam, než který jsme našli my.

annas

Špatně jsem otázku formulovala. Mně spíš zajímá, zda je správný překlad – volkommenheit = úplně strukturalizovaný.

annas

Právě proto mě to zarazilo. Já jsem napřed zadala do překladače (nějak se mně to nezdálo), pak do slovníku – Vaše významy.
Zřejmě to první nebude správné.
Ale i přesto děkuji za snahu. Já jsem se němčinu taky učila, ale protože ji nepoužívám, už jsem hodně zapomněla a mám jen malý slovník.