Avatar uživatele
annas

Co znamená slovo volkommenheit?

Mám jen malý slovník, v němž není slovo uvedeno. Na internetu jsem našla několik rozdílných významů. Nejsem si docelá jistá. Zařazení do kontextu neznám, protože slovo není to pro mě, ale pro mou známou.

Děkuji.
Doplňuji:
To jsem našla, ale překladač mně vypsal význam úplně restrukturali­zovaný. Je správný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, kokoťenko, rynek878, Drap, zjentek před 5038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

e Vollkommenheit – dokonalost, úplnost, důkladnost
→ vollkommen – dokonalý, úplný, bezvadný, vzorný; úplně, zcela

záleží na kontextu, co se bude do věty více hodit…
Doplňuji:
Annas tak to nevím, němčinu jsem se učila krátce a tohle slovo znám jako „dokonalost“.

Já, pokud jazyk neznám (nebo jen málo),tak raději čerpám z tištěných zdrojů – tohle slovo jsem vám dohledala ve velkém slovníku od Fin Publishing…

„úplně restrukturali­zovaný“ ? – to je moc složité a divné, ale možné je všechno 🙂…osobně tomuto překladu moc nevěřím

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

dokonalost. Srov. zdroj (v němčině)

Zdroj: de.wikipedia.or­g/wiki/Vollkom­menheit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Však v pohodě, od toho tu jsme 🙂
Kdo ví, možná v kontextu bude mít to slovo úplně jiný význam, než který jsme našli my.

před 5038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Špatně jsem otázku formulovala. Mně spíš zajímá, zda je správný překlad – volkommenheit = úplně strukturalizovaný.

před 5038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Právě proto mě to zarazilo. Já jsem napřed zadala do překladače (nějak se mně to nezdálo), pak do slovníku – Vaše významy.
Zřejmě to první nebude správné.
Ale i přesto děkuji za snahu. Já jsem se němčinu taky učila, ale protože ji nepoužívám, už jsem hodně zapomněla a mám jen malý slovník.

před 5038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek