Fidor

Co znamená slovo lůno ve smyslu lůno luny

Dobrý den, neví někdo co se myslí když někdo řekne slovo lůno ve smyslu lůno luny?
Děkuji

Odpovědi
elkon

Citace: „slovo lůno (staročesky lóno, luono) se vyskytuje ve významech vztahujících se k mateřskému životu, zevním rodidlům, klínu a spodní části trupu, např. matčino lůno, přeneseně lůno přírody, lůno země, lůno církve. Slovo luna ve významech měsíc, zář, zářivý má slovanský původ odvozený od slova louksná (svítící)“.

aliendrone

Jediné vysvětlení, které mě napadá je, že jde o tzv. básnickou hyperbolu. Cák nevíš, jak umělecká pakáž „pracuje“ (čerpá inspiraci)? ;) :)

To do sebe kopneš lopatu fetu a hned se ti zdá o sexu s Měsícem, no. ;) :D :D

EKSOT123

Luna s lůnem se snad může jevit básníkům v době, když je vidět jen úzký srpek. Ale jen těžko se pak z toho při lunění narodí nové lůně. To je jako by se krabici narodil krab, politické koalici koala, jalovici jalovec, atd.