BEAES

Co znamená slovo Boucheron, jaký má původ?

Doplňuji:
Ano, je to i firma, ale co znamená to slovo? Nebo je to jméno?

Nejlepší odpověď
panenka

Boucheron – úspěšný klenotník s dokonalými parfémy
Přes 150 let je společnost Boucheron přední firmou v oboru světové módy. Specializuje se zejména na hodinky, klenoty, drahokamy a samozřejmě také parfémy. Po celou dobu se snaží držet krok s nadčasovostí, elegantností a aktuálními trendy v kombinaci s pečlivostí a kvalitou skrze význačná umělecká období, která tuto společnost podstatně ovlivnily: art deco, kubismus, african art a pop art. Frédéric Boucheron svou firmu založil v roce 1858 ve věku 28 let. Spojoval v sobě talent umělce, zručnost řemeslníka i prozíravost obchodníka. Prvním úspěchem firmy byla její výjimečná adresa. Jako první klenotník se roku 1893 usadil na náměstí Vendôme v Paříži a vypráví se, že místo – číslo 26, kde firma ostatně sídlí dosud – si vybral právě kvůli tomu, že to byla nejvíce sluncem osvětlená část náměstí, takže v záři slunce se diamanty vystavené ve vitrínách leskly ještě více… Boucheron se zprvu proslavil svými přírodou inspirovanými šperky a drahokami. V jeho kolekcích se to jen hemžilo chameleony, hady, žábami, sovami, ptáky, kočkami, ale také kapkami rosy, květinovými variacemi, vlnami, lístky apod. Toto okouzlení přírodou jej v roce 1878 dovedlo až na první místo v Paříži na světové výstavě, kdy Boucheron se svým náhrdelníkem Feuillage (Listí), v jehož středu se třpytil 159 karátový safír, vyhrál Grand Prix. Fréderic Boucheron umírá roku 1902 a firmu přebírá jeho neméně talentovaný syn Luis. S působením Luise v čele firmy je spojena také expanze na východ – maharádža totiž přiváží roku 1928 do Paříže všechny své drahokamy a pověřuje firmu Boucheron, aby každý z nich zasadil do nového šperku. Výsledkem bylo celkem 149 objednávek pro Maharádžu. K zákazníkům Boucheronu patřil však také ruský car Alexandr II. či jeho syn Mikuláš II. a rozsáhlou sbírku klenotů této značky má i současná britská královna Alžběta. Boucheron prorazil dokonce také v Americe, mezi jeho klienty tam patří např. slavná rodina Rockefellerů. Značka Boucheron byla a je velmi populární i mezi umělci, za všechny jmenujme spisovatele Oscara Wilda a Marcela Prousta, filmové hvězdy Ritu Hayworth, Marlene Dietrich nebo Gretu Garbo, z těch současných pak Nicole Kidman, Penelope Cruz, Cameron Diaz či Diane Kruger. V dnešní době má Boucheron 34 obchodů po celém světě a jeho výrobky se prodávají dokonce i přes internet. Firma samozřejmě dál pokračuje v tvorbě klenotů, které vyrážejí dech a přitahují stále nové a nové zákazníky. Boucheron celé své klenotnické umění vtělila také do svých parfémů, zejména jejich flakónů. Prvním parfémem, který firma vydala napospas nenasytnému trhu byl Boucheron Pour Femme, který se stále prodává. Parfém je uzavřen v safírové lahvičce se zlatým prstenem a vypadá jako vzácný a nádherný drahokam. Uvnitř se pak skví velmi sebevědomá tekutina, která překvapí zejména intenzivními svrchními tóny mandarinky, pomeranče a meruňky a středními tóny jasmínu s ylang-ylangem. Dalším úspěchem firmy je o tři roky mladší parfém Boucheron Pour Homme, což je klasická a velmi prestižní pánská vůně. V roce 1994 pak přichází sušené ovoce máčené ve vinném koktejlu – Jaipur, který byl prý vytvořen proto, aby evokoval vůni Indie. Také jeho flakón je inspirován indickým nauratanským náramkem, amuletem vyloženým drahými kameny, který nosily bohaté nevěsty z Jaipuru („město podzimního západu slunce“). Parfém Jaipur chce především potěšit svou něžnou, originálně pojatou květinově ovocnou vůní se švestkami a meruňkami. Rovněž Initial zaujme svým flakónem ve tvaru perly a perleťovou vůní uvnitř. V roce 2004 pak přichází na řadu nádherná orientální jasmínová vůně Boucheron Trouble. O tři roky později ji následuje všem roztomilým slečnám věnovaná Miss Boucheron – moderní, mladistvá, sladší květinově dřevitá vůně s jemným ovocným nádechem svěžího granátového jablka. Posledním Boucheronovým počinem je parfém Boucheron B, což je krásná a intenzivní podoba bílých květů namočených v hebké pomerančové šťávě spolu s nepatrnou dávkou osvěžujícího osmanthu a meruňky. Parfémy Boucheron jsou skutečnými klenoty mezi parfémy a nabízejí potěšení zejména sebevědomým (mladším i starším) ženám, které neumějí troškařit a spokojit se s málem…

Zdroj: http://parfemy­.idarek.cz/par­femy/335-boucheron/

Další odpovědi
Radak

Dům Boucheron je francouzská rodinná dynastie založil Frederic Boucheron v roce 1858.
V roce 1893, Frédéric Boucheron se stal prvním klenotníkem na Place Vendôme .

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Bou­cheron

Miroslavst

fa Boucheron
Klenotnický dům Boucheron založil v roce 1858 v Paříži zlatník a klenotník Frédéric Boucheron (*1803–†1902). V letech 1870–1872 byl dodavatelem Tiffaniho v New Yorku. V roce 1899 si otevřel filiálku v Moskvě. Po jeho smrti převzal vedení firmy syn Louis Boucheron (*1874–†1954), po něm pak Gérard Boucheron (*1910) a Alain Boucheron (*1948), který ji vede dodnes. Filiálka v Londýně a New Yorku byla otevřena v roce 1903.

Děda Louda

Boucher je řezník. Jedná se tedy o jméno nějak související s tímto řemeslem. Jazyk (fr.) neznám, mohu se domnívat, že jde třeba o zdrobnělinu, ale může to být i jinak.