brokol

Co znamená slovo administrativa?

Pakliže jde, řekněme, o nabídku povolání, kde je řečeno, že by mělo jít o administrativu při pomoci s organizací (konkrétně kurzů), co lze očekávat? Něco od třízení pošty přes psaní mailů/zpráv po něco ve stylu katalogizace? Nebo něco dalšího? Něco úplně jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

Administrativa má mnohem širší význam, než „katalogizace“…
Administrativa znamená „správa“ – co je konkrétně spravováno je pak doplňující informací (spisy, kancelář, IT, úřad…).
___
…„administrativa při pomoci s organizací kurzů“… – může to znamenat udržování všech náležitostí spojených s danými kurzy (taková ´holka pro všechno´).
A nebo, obávám se, jde spíše o ´lanaření´ zájemců o kurzy (odměňované provizním systémem) – pokud o tu práci máš zájem, rozhodně se přesně informuj předem – ať pak nejsi nepříjemně překvapena.

Další odpovědi
NikkiHeat

Admin = správce
…strativa= papíry

Je to vedení veškerého papírování...­..u kurzů např. doklady o zaplacení, evidence, docházka atd.
Doplňuji:
ale musím souhlasit s Mowlou.....osobně jsem sepsal asi 34 krycích názvů různých postů, funkcí apod. které vedou k prodeji nějakého produktu. Tzn. že se to jmenuje referent a ve skutečnosti lítáš a nabízíš nějaký nesmysl od pojištění až po kurzy cokoliv. Hlasíš se na kuchaře a za dvě hodiny jdeš v kravatě a s kufříkem něco prodávat ((((

marci1

Administrativa je souhrn pomocných rutinních kancelářských činností, které mají zabezpečit chod určité instituce, úřadu nebo pracovního týmu. Jedná se o činnosti, které mají vztah k evidenci, předávání nebo podávání informací, statistiky apod.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ad­ministrativa

Lamalam

Může se stát, že po tobě budou chtít i vařit kafe.

Daniels

Obecně- práce s papíry. Jakékoli texty a emaily pod to spadají.

MK44

Administrativa? Jak kdy. Správa; správní úřad(y), orgán(y); kancelářská činnost – vedení spisové agendy instituce, úřadu, výkon práce úředníka, „kancelářské krysy“, „úředničení“, „papírování“.

Co lze očekávat? I vyřizování a rozřazování pošty, ale i třeba evidence dokumentů, znalost zákonů, předpisů a nařízení ve věcech, jimiž se pracoviště zabývá, správních a úředních postupů, kompetencí, zajišťování chodu instituce, jednání s úřady, s některými dodavateli, hlídání termínů, ukazatelů, dohledávání údajů, pomocné kancelářské práce apod.

U kurzů by mohlo jít o evidenci účastníků, zajišťování učeben a jejich vytížení, zajišťování a opravy učebních pomůcek, zajišťování lektorů a jejich přiřazování k výukovým hodinám (rozvrh), informování lektorů a žáků, možná i vedení účetnictví aj.