Avatar uživatele
Pokročilý

Co znamená slovo administrativa?

Pakliže jde, řekněme, o nabídku povolání, kde je řečeno, že by mělo jít o administrativu při pomoci s organizací (konkrétně kurzů), co lze očekávat? Něco od třízení pošty přes psaní mailů/zpráv po něco ve stylu katalogizace? Nebo něco dalšího? Něco úplně jiného?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Administrativa má mnohem širší význam, než "katalogizace"...
Administrativa znamená "správa" - co je konkrétně spravováno je pak doplňující informací (spisy, kancelář, IT, úřad...).
___
..."administrativa při pomoci s organizací kurzů"... - může to znamenat udržování všech náležitostí spojených s danými kurzy (taková ´holka pro všechno´).
A nebo, obávám se, jde spíše o ´lanaření´ zájemců o kurzy (odměňované provizním systémem) - pokud o tu práci máš zájem, rozhodně se přesně informuj předem - ať pak nejsi nepříjemně překvapena.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Admin = správce
...strativa= papíry

Je to vedení veškerého papírování.....u kurzů např. doklady o zaplacení, evidence, docházka atd.
Doplňuji:
ale musím souhlasit s Mowlou.....osobně jsem sepsal asi 34 krycích názvů různých postů, funkcí apod. které vedou k prodeji nějakého produktu. Tzn. že se to jmenuje referent a ve skutečnosti lítáš a nabízíš nějaký nesmysl od pojištění až po kurzy cokoliv. Hlasíš se na kuchaře a za dvě hodiny jdeš v kravatě a s kufříkem něco prodávat ((((


Avatar uživatele
Zlatý

Administrativa je souhrn pomocných rutinních kancelářských činností, které mají zabezpečit chod určité instituce, úřadu nebo pracovního týmu. Jedná se o činnosti, které mají vztah k evidenci, předávání nebo podávání informací, statistiky apod.

http://cs.wikipedia.org/…


Avatar uživatele
Zlatý

Může se stát, že po tobě budou chtít i vařit kafe.


Avatar uživatele
Registrovaný

Obecně- práce s papíry. Jakékoli texty a emaily pod to spadají.


Avatar uživatele
Bronzový

Administrativa? Jak kdy. Správa; správní úřad(y), orgán(y); kancelářská činnost - vedení spisové agendy instituce, úřadu, výkon práce úředníka, "kancelářské krysy", "úředničení", "papírování".

Co lze očekávat? I vyřizování a rozřazování pošty, ale i třeba evidence dokumentů, znalost zákonů, předpisů a nařízení ve věcech, jimiž se pracoviště zabývá, správních a úředních postupů, kompetencí, zajišťování chodu instituce, jednání s úřady, s některými dodavateli, hlídání termínů, ukazatelů, dohledávání údajů, pomocné kancelářské práce apod.

U kurzů by mohlo jít o evidenci účastníků, zajišťování učeben a jejich vytížení, zajišťování a opravy učebních pomůcek, zajišťování lektorů a jejich přiřazování k výukovým hodinám (rozvrh), informování lektorů a žáků, možná i vedení účetnictví aj.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2481
Zlatý Drap 1554
Zlatý quentos 1234
Zlatý mosoj 648
Zlatý ivzez 601
Zlatý gecco 586
Zlatý hanulka11 566
Zlatý led 540
Zlatý marci1 504
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.