kohouticeoh

co znamená SKY IS THE LIMIT ?

nezdá se mi, že by to znamenalo obloha je liitovaná…??
Doplňuji:
*limitovaná jsem myslel

Nejlepší odpověď
quentos

To se vám nezdá správně. Doslova by to znamenalo, že obloha je hranice, ale jedná se o idiom, který znamená, že daná věc v daném kontextu žádné hranice nemá (protože kde končí obloha? nikde…)

Připomněla jste mi písničku skupiny Fleetwood Mac, přesně s tím názvem, jaký máte v otázce, která tento význam tohoto idiomu skvěle dokazuje. „If sky is the limit, how can we fail?“ (Nemáme-li žádná omezení, nemůžeme přece neuspět…)
Doplňuji:
*připomněl… zblbnul jste mě tou kohouticí ;{))>

Zdroj: http://www.usin­genglish.com/re­ference/idiom­s/sky+is+the+li­mit.html

quentos

kurňa, teď mi ta písnička bude hučet v hlavě celej večer :{D>

quentos

kurňa, teď mi ta písnička bude hučet v hlavě celej večer :{D>