JájsemRaibek

Co znamená předložka „El“?

Dáběl El Diablo, vězení s názvem El Hongo atd., co znamená ta předložka El před názvy používaná v Mexiku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to španělský určitý člen mužského rodu.

Další odpovědi
ivzez

To není předložka, jde o člen.

annas

"Jde o určitý člen el, la pro mužský a ženský rod. Španělština rozlišuje jen mužský rod a ženský rod. Rod střední se ve španělštině vyskytuje jen v ojedinělých případech.

V češtině má protějšek jako ten, ta, to.

Stejně jako v případě neurčitého nemá posluchač představu o popisované věci, tak v případě členu určitého ví jasně, o jaký objekt se jedná. To tedy znamená, že daná věc se již někdy dříve zmiňovala, posluchač si ji umí živě představit, či jde o věc něčím jedinečnou, kterou lze snadno identifikovat mezi jinými."

Více se dovíte v článku, který napsal Marek Vondruška
http://www.spa­nelstina-zdarma.cz/arti­cle/2008061102-clen-podstatnych-jmen