zc.idevopdo

Co znamená loutka jako symbol ČR v Schengenu?

Ahoj, toto je fotka z vesnice Schengen. Na takových sloupech tam jsou hvězdy, které symbolizují jednotlivé členské státy. Určitě poznáte, která země je na fotce (i když ty matrjošky můžou někoho zmást :D ). Rozpoznám tam českýho lva, orloj, katedrálu sv. Víta, českou vlajku s klínem, škopek (leží v nějakých mincích??), pak zřejmě prašná brána (nebo ta brána před Karlovým mostem??) a matrjošky (???!!!). Ale pořád mi vrtá hlavou, co je to za loutku… přijde mi to povědomý, ale nemůžu si vzpomenout. Netušíte někdo? Kdybyste o tady těch „hvězdách“ v Schengenu věděli něco víc, tak prosím o info. Bohužel jsem si tam nefotil všechny státy a předpokládal jsem, že doma na internetu se o tom dočtu spoustu informací, včetně fotek a vysvětlení jednotlivých symbolů, ale moc jsem k tomu nenašel. Tak jestli o tom někdo má víc informací, tak se se mnou podělte. Díky.

Odpovědi
JežíšKristus

Možná prostě obyčejnou loutku? V ČR mají dřevěné loutky svoji tradici. Možná lze pod její symboliku zahrnout obecně kulturu, divadlo.