bigo

Co znamena Landovska zima?

Nejlepší odpověď
annas

Asi myslíte malíře Josefa Ladu, který se proslavil obrázky zimní krajiny. Kdo by tyto obrázky neznal?

Děti na sáňkách, bruslící kocourek Mikeš, koledníci, betlémy – na rozdíl od dneška, kdy sníh brzy ztratí krásnou bílou barvu, bylo všude krásmně čisto, sluníčko prozařovalo závěje, domy s bílou střechou, . mrazivý vzduch dětem nevadil – sáňkovaly, koulovaly se, bruslily, stavěly sněhuláky, promrzlé se šly ohřát domů. Užívaly se radovánky, které jim umožnilo zimní počasí.

Takto o ní zpívá Jaromír Nohavica

Za vločkou vločka
z oblohy padá
chvilinku počká
a potom taje
Na staré sesli
sedí pan Lada
obrázky kreslí
zimního kraje

za okny je
a srdce jímá
bílá nostalgie
Ladovská zima
děti a sáně
a já jdu s nima

do chrámu Páně

Další odpovědi
zjentek

Landovská zima- ideální bílá zima bez černých skvrn ve společnosti :o

badisko

presne o cem Jarek nespiva ..Lada maloval casto zimu jako neco krasneho z ceho by lide meli mit radost ..je krasna a zidealizovana podivej se tady .. https://www.go­ogle.ie/search?q=jo­sef+lada+obraz­ky+zimy&clien­t=firefox-a&hs=wRv&rls=­org.mozilla:cs:u­nofficial&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=B__QUt­T_KvPo7Aag-oHYBQ&ved=0CCsQs­AQ&biw=1024&bih=596 naopak Jarek Nohavica spiva o te prave zime ktera prinasi vic problemu a je ze zivota …
Doplňuji:
a neni to landovska zima ale …ladovska zima… http://www.you­tube.com/watch?v=F__P3aj­vbxE

rigormortis

Landovská?…No Lada ji měl krásnou, Landa hlavně bílou.

Kelt

Není to Landovská zima podle herce Pavla Landovského, ani podle Daniela Landy , zpěváka, ale podle malíře, Josefa Lady , autora Kocoura MIkeše. Jeho obrázky jsou typické

anonym

bigo, jsi si jistý tím, že je to zima Landovská? To mi neříká opravdu nic. Možná něco Daniel Landa stvořil, aby konkuroval Jarkovi Nohavicovi s jeho hodně úspěšnou písničkou, ale ta se jmenuje Ladovská zima podle krásných obrázků Josefa Lady, kde je zima krásná, plná běloučkého sněhu, lidiček zachumlaných do šálů, navlečených do kabátů a kožíšků, rukavic, rukávníků a huňatých čepic.

Ladovská Zima
Ladovská zima 2011/2012 Vytvořeno službou Webnode ladovskazima.cz/
Jaromir Nohavica – Ladovska Zima – YouTube
4:05 Ladovska zimaz kanálu GmoviesG790 599 zhl­édnutí … 4:03 Jarek Nohavica – Ladovská zimaz kanálu fotofilmy247 131 zh­lédnutí youtube.com/wat­ch?v=F__P3ajvbxE

Zadej si heslo do vyhledávače a uvidíš, jak si s tím internet poradí.

marci1

„Landovská zima“ ? Vzhledem k tomu, že otázka je v kategorii zábava, je to zima hodně „divoká“ a „aprílová“ a „zvláštní“, stejně jako herec Pavel Landovský ! 🙂
Ladovskou zimu od malíře Josefa Lady jste asi na mysli neměl. 🙂

Děda Louda

Nic.

lota

Landovska zima – nic. Ladovska zima něco, co známe z obrázků Lady – sníh na střechách, hrající si děti. To se teď jen tak nevidí.

gagaga

ocko .. to je odkaz ??
:o

  • iv-