df

Co znamená, když se řekne: „Z nebe visí špagáty“?

Nejlepší odpověď
annas

Špagáty" je slangový výraz pro provazy, tenké provázky.

Původ slova z rakouské němčiny, to z italštiny tenký provázek ze spago – provaz.

SNČ – s. 403 – původ.

Takže když visí špagáty z nebe, jde o přenesený význam pro hustý déšť.

Díval jste se někdy na hustý déšť z dálky? Připomíná tenké provázky.

Další odpovědi
marci1

Silný hustý déšť (z nebe visí provazy deště). Špagát je lidově=provaz, motouz.
Citace z knihy K.Poláčka „Bylo nás pět“: Já se nýčko moc těším na zimu, ani se dočkat nemůžu, a každé ráno se dívám z okna, jestli už je země bílá, ale ono porád nic. Jenom prší, z nebe visí špagáty, že by se z nich daly plést copánky, a čas je to mrzutý. Když přijdou lidi do krámu, tak říkají: „To máme počasí, co? pane Bajza,“ a tatínek praví: „Co mám dělat, když to nechce být lepší.“ 🙂

Edison

Slejvák podobný monzunovému, ale vyskytující se v nemonzunových oblastech světa.

quentos

Hustě prší.
Stačí si to představit. („Provazy deště“ je další podobné běžné spojení.)

Kelt

No pochopil jsem to, ale pro silný déšť se používá spíše označení „Leje jako z konve“ . Z nebe visí špagáty je zřejmě krajové.